У Чернівцях поліцейські розслідують обставини смерті немовляти. Батько звинувачує медперсонал. Стали відомі подробиці трагедії
Батько дитини підозрює персонал обласного перинатального центру в неналежному виконанні професійних обов’язків. Для перевірки отриманої інформації слідчі Чернівецького районного управління поліції розпочали кримінальне провадження.
Як повідомляє відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області, до поліції із заявою звернувся чернівчанин і повідомив, що 13 жовтня в приміщенні Чернівецького обласного перинатального центру помер його син, народжений 15 вересня цього року.
Суспільне Буковина з’ясувало подробиці цього скандалу.
Новонароджений хлопчик помер 13 жовтня. Пологи приймали місяць тому в обласному перинатальному центрі. У коментарі Суспільному мама дитини Данієла Смерчинська сказала, що вагітність тривала без ускладнень. Під час пологів у родзалі жінка провела кілька годин, після того, як дитина не народжувалася, їй ввели систему.
На пологах перебував чоловік жінки. За словами Федора Смерчинського, лікар тиснув на живіт ліктем, коли дитина застрягла.
"Я бачив голову немовля, коли вони почали "видавлювати дитину". Після народження її десять хвилин реанімували та казали, що дитина мертва", — каже Смерчинський.
Немовля перевели в реанімаційне відділення. Там хлопчик прожив 27 днів. У коментарі Суспільному завідувач відділення Денис Колюбакин сказав, що впродовж цього часу хлопчик перебував у судомному стані та був у мозковій комі.
Випадок зі смертю немовляти розглянула медична рада в пологовому. Вона встановила, що лікар невчасно зреагував на клінічність ситуації. За її висновками, лікарю, який приймав пологи, рекомендували пройти навчання. Раніше на нього не скаржились. Про це у коментарі Суспільному сказав заступник директора центру Владислав Гошовський.
"Ми не можемо говорити про помилку, бо лікар має право прийняти якесь рішення залежно від клінічної ситуації. Тому немає підстав звільняти чи усувати його", — каже Гошовський.
За клінічним висновком, дитина померла внаслідок важкої асфіксії — задихання при народженні. Лікар, який приймав пологи, у коментарі Суспільному сказав, що має 20-річний досвід. Помилки у своїх діях під час пологів не вбачає.
Сім’я Смерчинських звернулася в поліцію. За цим фактом слідчі поліції розпочали кримінальне провадження за статтею неналежне виконання професійних обов'язків медиками. Санкція статті передбачає ув'язнення до трьох років.
Наразі триває досудове розслідування, за результатами якого буде надана правова оцінка діям медичних працівників.
-
Подруга вбитої Вікторії Тоненчук з Глибоки вимагає довічного для Юрія Юркевича: вона бачила фото побиття Віки
-
Поляки виявили, що екс-керівниця Хмельницького МСЕК Крупа зі своєю родиною за час війни вивезла до Європи через митницю сотні тисяч доларів готівкою
-
Хабар за "Брусницю". Неправомірна вигода екс-голові Чернівецької облради Мунтяну - АП ВАКС залишила без змін вирок Юрію Кушніру
-
Пилюка людям в очі: Генпрокуратура досі не звільнила жодного з 74 прокурорів з фейковою інвалідністю (ДОКУМЕНТ)
-
СБУ затримала головного психіатра ЗСУ, який за час війни розбагатів на понад 1 млн доларів США. Показали, що він придбав
-
Чим володіє родина, ймовірно, підозрюваного у махінаціях голови Вікнянської громади Івана Ковалюка?