Топ продажних військомів: хабарі, побиття підлеглих, дорогі подарунки

Популярна журналістка Яніна Соколова на своєму YouTube каналі підбила проміжні підсумки найгучніших та найганебніших випадків корупції та вседозволеності у військкоматах.

За її словами, загалом на роботу українських центрів комплектування надійшло 2300 скарг від громадян.

Правоохоронці почали "моніторинг способу життя" щодо 102 працівників ТЦК. А від початку повномасштабної війни ДБР розслідує 106 справ щодо порушень роботи військкоматів.

Деталі - у сюжеті Яніни Соколової:

Нагадаємо, майже 100 обшуків у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки 11 областей України виявили схему з уникнення призову на військову службу. Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Повідомляється, що співробітники районних ТЦК в областях, у співпраці з членами військово-лікарської комісії, за допомогою третіх осіб, організували схему виготовлення довідок про непридатність чоловіків до військової служби за станом здоров’я.

Згодом військовозобов’язаних виключали з обліку. Така послуга в середньому становила 6 тис. доларів. Покупці використовували отримані довідки для виїзду за кордон.

Фото: Офіс генерального прокурора
Фото: Офіс генерального прокурора

"Зазначається, що під час перевірки частини військовозобов’язаних установлено, що вони навіть не прибували для проходження ВЛК. Про це, в тому числі свідчить відсутність будь-яких відомостей про них в електронній системі охорони здоров’я", - пише прокуратура.

У рамках розслідування було здійснено майже 100 санкціонованих обшуків у Одеській, Закарпатській, Київській, Полтавській, Вінницькій, Черкаській, Чернігівській, Львівській, Житомирській, Івано-Франківській областях та Києві. Слідство продовжується, розглядається питання про підозру особам, які причетні до злочинів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації