Судитимуть депутата, який привласнив 10 млн гривень, які зібрали через "благодійний фонд" для ЗСУ

Депутат міськради із Сумської області організували шахрайський «благодійний фонд» для збору на потреби ЗСУ. Зловмисникам вдалося зібрати 10 млн. грн.

Про це повідомляє Нацполіція України.

Організатором злочинної схеми був депутат міської ради із Сумської області. Він найняв менеджерів та операторів, які працювали у фіктивних офісах. Ці співробітники телефонували бізнесменам, просили допомогти придбати конкретні товари для військових та надавали реквізити підконтрольній благодійній організації, пише Слово і Діло.

В результаті шахраї зібрали понад 10 мільйонів гривень. Щоб приховати свою злочинну діяльність, вони лише піввідсотка від зібраної суми передали на ЗСУ, а решту грошей привласнили собі.

Чорна бухгалтерія депутата. Ці гроші замість ЗСУ йшли йому до кишені. Фото Націполіція

Було проведено обшуки у Київській, Дніпропетровській, Сумській областях та місті Києві. В результаті було вилучено оргтехніку, мобільні телефони, гроші та документи у підозрюваних. Також було заблоковано рахунки фонду та пов'язаних з ним контрагентів.

Організатору злочину та сімом його спільникам оголосили про підозру у створенні злочинної організації (ч. 1,2 ст. 255 ККУ) та шахрайстві (ч. 3,4 ст. 190 ККУ).

Матеріали справи направлено до суду. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації