Шахраї за три години перевипустили SIM і зняли гроші з картки: українець розповів про схему

Українець Костянтин Кукса заявив, що шахраї за три години зняли з його рахунків гроші і взяли на його ім'я кредит. Це сталося через те, що аферистам вдалося перевипустити SIM-картку жертви.

"Надійшло повідомлення від "Київстару", що виконується заміна SIM-картки, і після цього мій номер був вимкнений повністю. За 3 години часу, поки додзвонився до оператора, щоб заблокувати SIM і свої рахунки в банках, шахраї встигли перевипустити SIM-картку", – заявив Кукса. Про це свідчить його публікація на Facebook.

За цей час аферисти встигли оформити на його ім'я онлайн-кредит на 10 тисяч гривень терміном на 14 днів і зняти з кредитної картки 12,9 тисячі гривень.

"Подав заяву в поліцію, кіберполіцію, Національний банк. Наразі від них ніяких дій не вжито! Прив'язуйте Ваші SIM-картки до паспорта у відділенні "Київстар", так шахраї без вашої присутності та оригіналу паспорта віддалено не зможуть перевипустити вашу SIM-картку. Будьте уважні!" – резюмував Кукса.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше кіберполіція викрила злочинне угруповання, яке ошукало громадян на 10 мільйонів гривень за схемою перевипуску SIM-карток. У розпорядженні фігурантів були бази даних клієнтів мобільних операторів та банків.

Троє чоловіків віком 32-36 років купували на форумах у даркнеті бази даних клієнтів операторів і банків. Ці дані дозволяли фігурантам здійснювати перевипуск SIM-карток та отримати доступ до онлайн-банкінгу потерпілих. Гроші громадян зловмисники виводили на рахунки підставних осіб. Персональні дані фігуранти також використовували для оформлення онлайн-кредитів.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації