Ремонтували будинок родичці комбата замість служби у зоні бойових дій – на Буковині повідомили про підозру трьом військовим

За процесуального керівництва Чернівецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону повідомлено про підозру командиру батальйону однієї із бригад територіальної оборони та двом його підлеглим.

Як повідомляє пресслужба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону, офіцеру інкримінують перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень (ч.5 ст.426-1 КК України), а сержанту і солдату – ухилення від військової служби в умовах воєнного стану (ч.4 ст.409 КК України).

За даними слідства, підполковник запропонував двом військовослужбовцям замість відправки у «гарячі точки» взаємовигідну угоду – ремонтувати будинок, що належить його близькій родичці.

Вони погодились та упродовж чотирьох місяців офіційно вважались такими, що перебувають в районі ведення бойових дій на Сході країни. При цьому щомісячно незаконно отримували грошове забезпечення та додаткові виплати.

Встановлено, що замість виконання прямих обов'язків із оборони країни, упродовж червня-жовтня 2023 року вони перебували у Вижницькому районі на Буковині. У цей час їхні товариші по службі деокуповували українські території.


Працівники ДБР повідомили про підозру командиру однієї із військових частин у Чернівецькій області, який доручив підлеглим сержанту та солдату замість оборони країни зробити капітальний ремонт у власному будинку.

При цьому військові отримували всі виплати у повному обсязі, включно із «бойовими» доплатами по 100 тис. грн кожному в місяць.

Більшість особового складу батальйону наразі виконує бойові завдання на Сході країни. Проте фігуранти домовилися між собою про «взаємовигідну» угоду. Замість захисту країни двоє підлеглих командира залишилися на Буковині, щоб робити ремонт у його приватному будинку.

Начальник оформлював нібито присутність військових на передових позиціях та забезпечував їм повну виплату грошового забезпечення, включно із доплатами за участь у бойових діях.

Правоохоронці провели низку обшуків, вилучили документацію та затримали двох «ремонтників».

Командир військової частини підозрюється у перевищенні влади, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 КК України), сержант та солдат – в ухиленні від військової служби в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 409 КК України).

Командиру загрожує до 12 років позбавлення волі, сержанту та солдату – до 10 років позбавлення волі.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Територіального управління ДБР, розташованого у м.Хмельницькому, за оперативного супроводу ДБР та Департаменту військової контррозвідки СБУ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації