Правоохоронці встановили групу зловмисників, які за гроші з Росії розклеювали в Берегові на Закарпатті листівки, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу

Поліцейські Закарпаття та співробітники регіонального управління Служби безпеки України встановили причетність киянина та двох жителів Дніпра до злочину щодо порушення рівноправності громадян. Йдеться про розклеювання на Берегівщині провокативних листівок з погрозами, адресованими українцям угорського походження

Нагадаємо, нещодавно поліцейські зафіксували факт поширення на Берегівщині листівок з погрозами українцям угорського походження.

Слідчі Берегівського районного відділу поліції кваліфікували такі дії зловмисників за ч.2 ст.161 Кримінального кодексу України, тобто порушення рівноправності громадян залежно від їх національної належності, поєднані з погрозами.

Підозрювані розповідають, що шукали роботу по оголошеннях в Інтернет-мережі.
Там наткнулися на пропозицію розклеїти провокативні листівки, за що було запропоновано 200$.

Як повідомляє відділ комунікації поліції Закарпатської області, поліцейські разом зі спіробітниками УСБУ в Закарпатській області проводять активну оперативну роботу. В результаті зараз вже встановлено трьох осіб, причетних до розклеювання провокативних листівок з погрозами представникам угорської нацменшини. Йдеться про двох жителів Дніпра та мешканця Києва.

Підозрювані розповідають, що шукали роботу по оголошеннях в Інтернет-мережі.
Там наткнулися на пропозицію розклеїти провокативні листівки, за що було запропоновано 200$.

Фігурантам слідчі поліції за процесуального керівництва Берегівської окружної прокуратури повідомили про підозру у вчиненні вказаного злочину та вже провели обшуки за місцем їх мешкання.

Підозрювані розповідають, що шукали роботу по оголошеннях в Інтернет-мережі. Там наткнулися на пропозицію розклеїти провокативні листівки, за що було запропоновано 200$. Також зловмисники зазначають, що «роботодавець» їм невідомий, дії координувалися тільки за допомогою Інтернет зв’язку.

Листівка проти угорців Закарпаття, яку російські спецслужби стилізували від імені українських націоналістів. Але вийшов прокол…

Однак правоохоронцям вже відомо, що замовником є особа з Російської Федерації.

Досудове розслідування у справі триває і надалі.

Версія СБУ

Фігуранти розклеїли листівки з погрозами угорській національній меншині в м.Берегово Закарпатської області. Щоб надати «особливого забарвлення» цій акції, російські куратори попросили зробити це напередодні травневих свят.

Співробітники СБУ встановили, що на платіжну картку одного з фігурантів були перераховані кошти в російських рублях (близько $500 в доларовому еквіваленті).

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч.2 ст.161 Кримінального кодексу України проведено низку обшуків за місцями проживання та затримання фігурантів провадження. У ході слідчих дій, правоохоронці вилучили російську символіку, а також інші речові докази протиправної діяльності.

Заходи з викриття зловмисників здійснювалися Управліннями СБУ в Закарпатській та Дніпропетровській областях за координації Департаменту захисту національної державності спільно з ГУ Нацполіції в Закарпатській області під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури. У межах кримінального провадження, усім трьох фігурантам повідомлено про підозру. Вирішується питання стосовно обрання їм міри запобіжного заходу.

Нагадаємо, 2 травня поліцейські Берегова зафіксували факт поширення листівок з погрозами українцям угорського походження. Провокативні надписи виявили на кількох будинках місцевих жителів і були написані з помилками.


Коментарі:
Більше новин по темі: