Обіцяють заробіток від 800-3000 гривень за добу: кіберполіцейські Буковини застерігають від підступної схеми шахраїв

Почастішали випадки шахрайства під час додаткового заробітку в інтернеті. Громадяни отримують повідомлення у месенджерах WhatsApp та Telegram, де їм пропонують легко отримати кошти за підписку на блогера, за лайки під товарами чи відео та інше.

За виконану роботу аферисти обіцяють заробіток від 800-3000 гривень за добу. Скоріше за все це шахраї!

Як повідомляє відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області, після надання згоди аферисти запитують ім’я, вік та надсилають посилання на профіль так званого «куратора». Як тільки жертва надсилає повідомлення її запрошують вступити в спільноту, в якій «боти» надсилають скріншоти виплат на великі суми та пишуть позитивні відгуки.

Згодом в цю групу починають надходити завдання, за виконання яких виплачують певну суму коштів. Зазвичай стоп-сума виплат становить близько 400-500 гривень, після досягання якої жертві пропонують «внести депозит» на певну суму для продовження роботи. Як тільки людина здійснить переказ коштів – шахраї зникають і не повертають ні вкладене, ні надлишок.

Шахраї пишуть із закордонних номерів. Зверніть увагу, що текст пропозиції заробітку містить помилки, помітне використання спеціальних програм перекладу. У «робочих групах» також немає можливості поспілкуватися з живою людиною.

Співробітники кіберполіції застерігають:

не довіряйте обіцянкам захмарних прибутків;
перевірте «роботодавців» через пошукові запити в інтернеті;
не перераховуйте гроші на невідомі рахунки.

У разі якщо Ви стали жертвою шахрайства звертайтеся до кіберполіції на сайті ticket.cyberpolice.gov.ua/

Також можна отримати консультацію спеціалістів за телефоном 0800 50 51 70 або надіславши листа на поштову скриньку [email protected] та за номером телефону відділ протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області +380372 59 15 30.

Крім цього, можете особисто звернутися до працівників кіберполіції за адресою м. Чернівці, вул. Кармелюка, 9, або до найближчого територіального підрозділу поліції або ж на спецлінію «102».


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації