На Буковині злочинній групі на чолі із «кримінальним авторитетом» повідомлено про підозру: вимагали 200 тисяч неіснуючого боргу

На Буковині групі осіб на чолі із «кримінальним авторитетом» повідомлено про підозру. Підозрюваний разом зі своїм спільником погрозами змусили потерпілого віддати майже 200 тисяч гривень неіснуючого боргу.

Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Нацполіції, двоє громадян звернулися по «допомогу» до так званого «кримінального авторитета». Він був «довіреною особою» «вора в законі» на прізвисько «Гулі Бакінський» та підтримував тісні зв’язки з іншими представниками криміналітету.

Знаючи про його зв’язки у кримінальному світі, зловмисники звернулися з проханням до «авторитета» щодо надання їм допомоги у поверненні коштів, які нібито їм заборгував місцевий мешканець. За вказівкою представника криміналітету упродовж тривалого часу чоловіка погрозами змушували сплатити «борг». Зокрема залякували підпалом будинку та автівки, якими він користується.

У березні 2022 року поліцейські затримали «кримінального авторитета» та його спільника під час вимагання та одержання від потерпілого 100 тисяч гривень. Раніше було задокументовано передачу зловмисникам частини так званого боргу. Тоді обом повідомили про підозру за ч. 4 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.

У подальшому оперативники УСР та слідчі обласного управління поліції Буковини зібрали докази причетності затриманих до скоєння інших злочинів.

Наразі «кримінальному авторитету» та його спільникові повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу), ч. 4 ст. 189 (вимагання) та ч. 2 ст. 355 (примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань) Кримінального кодексу України. Крім того, про підозру повідомили двом особам, які звернулися до «кримінального авторитета» за так званою допомогою. Їхні дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 255-3 (звернення за застосуванням злочинного впливу) та ч. 2 ст. 355 Кримінального кодексу України.

Слідство триває, процесуальне керівництво здійснює Чернівецька обласна прокуратура.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації