На Буковині судитимуть двох керівників благодійних організацій: продали гуманітарки на 15 млн гривень

Прокурори Чернівецької обласної прокуратури передали до суду обвинувальний акт стосовно двох керівників благодійних організацій з Чернівецької та Миколаївської областей, які налагодили протиправний механізм незаконного збагачення від продажу гуманітарної допомоги.

За даними слідства, маючи доступ та право на розпорядження гуманітарною допомогою у вигляді товарів медичного призначення, 58-річний керівник однієї з благодійних організацій на Миколаївщині, заручившись підтримкою знайомого волонтера – керівника благодійної організації на Буковині, організував гуртову торгівлю, отриманою від іноземних донорів, на адресу його благодійного фонду, гуманітарною допомогою.

Як повідомляє Чернівецькаобласна прокуратура, гуртові партії медичних халатів та антисептиків «бізнесмени» готові були реалізувати за ціною нижче ринкової. Потенційних покупців шукали серед особистих знайомих та підприємців шляхом надсилання комерційних пропозицій.

Гуманітарну допомогу вони завезли на зберігання до орендованих складських приміщеннях у Чернівцях та Луцьку. Під час розслідування злочину правоохоронці затримали буковинця після одержання 600 тис. грн виторгу за продаж частини медичних халатів у кількості 18 000 штук.

За результатами обшуків у складських приміщеннях на території Чернівецької та Волинської областей виявлено та вилучено ще майже 180 тисяч медичних халатів та понад 64 000 одиниць антисептиків на загальну суму понад 15 млн грн.

За скоєне громадянам інкриміновано: продаж, незакінчений замах та готування до продажу товарів гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, вчиненому у особливо великому розмірі, за попередньою змовою групою осіб, під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2, ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 201-2, ч. 1 ст. 14 ч. 3 ст. 201-2 КК України).

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювали слідчі СУ ГУНП у Чернівецькій області, за оперативного супроводу Управління СБУ в Чернівецькій області.


Версія ГУНП в Чернівецькій області:

Співробітники Слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області спільно із працівниками СБУ та Чернівецької обласної прокуратури викрили та задокументували протиправну діяльність двох волонтерів із Чернівецької та Одеської областей, які у період дії воєнного стану організували незаконний продаж товарів медичного призначення.

Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що 58-річний одесит, який керував однією із благодійних організацій у Миколаївській області, спільно із 24-річним керівником благодійної організації у Чернівцях, організували торгівлю гуманітарною допомогою, отриманою від іноземних донорів на адресу благодійного фонду.

З метою отримання прибутку порушники підшукували потенційних клієнтів та здійснювали гуртовий продаж медичних халатів і антисептичних засобів, які були надані як гуманітарна допомога Україні.

У червні цього року під час чергової реалізації гуманітарної допомоги на суму 600 тисяч гривень співробітники поліції затримали молодшого фігуранта із Буковини у порядку статті 208 (Затримання уповноваженою особою) Кримінального процесуального Кодексу України.

У складських приміщеннях на території Чернівецької та Волинської областей, які правопорушники орендували для зберігання гуманітарної допомоги, поліцейські провели санкціоновані обшуки, за результатами яких виявили та вилучили майже 180 тисяч медичних халатів та понад 64 тисячі одиниць антисептиків на загальну суму понад 15 млн грн.

Співробітники Слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області за оперативного супроводу колег обласного Управління СБУ під процесуальним керівництвом Чернівецької обласної прокуратури скерували обвинувальний акт відносно порушників до суду.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації