На Буковині правоохоронці блокували "ботоферму" з понад 20 тисяч акаунтів, які використовувалися для дестабілізації ситуації в Україні

Служба безпеки України спільно з відділом протидії кіберзлочинам Нацполіції за процесуального керівництва Чернівецької окружної прокуратури викрила потужну «ботоферму» у Чернівцях. Ділки спеціалізувалися на «вирощуванні» бот-акаунтів у соціальних мережах, які вони продавали на чорному ринку. За наявною інформацією, зловмисники створили і «розкрутили» понад 20 тис. ботів.

Оперативники СБУ встановили, що більшість бото-профілів скупили проросійські агітатори, які оцінили їх високий рівень: оскільки акаунти мали довгу історію, а також були верифіковані у соцмережах – з використанням підроблених паспортів громадян України.
Далі ботів використовували для дискредитації української держави та Збройних Сил України, для виправдання збройної агресії РФ та підбурювання «антивакцинаторських» настроїв.

За попередніми даними національної поліції , до кібер-бізнесменів групи входило близько п’ятнадцяти осіб віком від 25-ти до 44-х років. Діяльність проводили у спеціально орендованому офісі в Чернівцях. Фігуранти, використовуючи спеціальні програми, реєстрували та «розкручували» фейкові облікові записи у соцмережах. Для підключення платної реклами правопорушники відкривали банківські картки на підставних осіб та «прив'язували» їх до створених сторінок. Загалом ботоферма налічувала понад 20 тисяч акаунтів.

Створені облікові записи фігуранти продавали і надалі їхнє адміністрування здійснювалася через серверні ресурси Російської Федерації.

За даними УСБУ, під час обшуків, проведених в офісному приміщенні, де базувалася «ботоферма», правоохоронці виявили та вилучили:

☑ комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності;
☑ спеціальне програмне забезпечення;
☑ майже 6 400 стартових пакетів українських та іноземних мобільних операторів, у тому числі і російських;
☑ понад 4 000 платіжних карток українських банків.

Наразі тривають слідчі дії для виявлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до схеми осіб.


Коментарі:
Більше новин по темі: