На Буковині керівник та службовці Хотинського лісгоспу, які вимагали хабарі у підприємців, можуть сісти на 10 років — ДБР

ТУ ДБР у Хмельницькому завершило досудове розслідування відносно 4 учасників організованої злочинної групи, а саме начальника Управління лісового та мисливського господарства одного із регіонів України та 3 службових осіб ДП «Хотинський лісгосп».

Слідством встановлено, що нині начальник Управління, перебуваючи на керівній посаді ДП «Хотинський лісгосп», у 2020 році вирішив створити організовану злочинну групу для одержання хабарів. Для втілення запланованого, посадовець долучив інших працівників вказаного лісгоспу.

Протягом липня і до моменту викриття у листопаді 2020 року члени ОЗГ вимагали у представників підприємства гроші, а саме 1 000 грн за м3 дубу для визначення організації переможцем на закритому аукціоні, а також продажі та відпуску деревини.

У ході досудового розслідування було виявлено та вилучено загальну суму одержаних коштів, що склала 97 000 грн.

1 листопада 2020 року організатора злочинної групи затримано ст. 208 КПК України під час одержання чергової частини неправомірної вигоди у сумі 30 000 грн.

Таким чином, члени ОЗГ обвинувачуються в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе та третіх осіб за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій із використанням наданої їй влади та службового становища, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди, вчиненому у складі організованої групи (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі ТУ ДБР у Хмельницькому. Оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР та УСР в Чернівецькій області ДСР Нацполіції, процесуальне керівництво — Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону.


Коментарі:
Більше новин по темі: