Екс-директора перинатального центру у Чернівцях Манчуленка засудили до 6 років в'язниці

Вищий антикорупційний суд засудив до 6 років ув’язнення колишнього медичного директора Чернівецького перинатального центру за підкуп. За даними Центру протидії корупції йдеться про Дмитра Манчуленка. Правоохоронці викрили посадовця, коли він намагався за 12 тис. доларів підкупити чиновників обласної ради.

Колегія судді ВАКС оголосила вирок 8 квітня 2024 року, пише Zaxid.net.

Під час засідання прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури довели, що в квітні 2021 року директор Чернівецького перинатального центру Дмитро Манчуленко пропонував посадовцям облради 12 тис. доларів. За ці гроші лікар вимагав, щоб його призначили на його посаду безстроково.

«Суд погодився з позицією прокурора САП та визнав екс-директора винуватим у вчиненні злочину, а саме підкупу службової особи. За вироком суду чиновнику призначено покарання у виді 6 років позбавлення волі», – повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі в понеділок, 8 квітня.

Також колегія суддів постановила конфіскувати в дохід держави 12 тис. доларів, які Дмитро Манчуленко давав чиновнику. Окрім того, до набрання вироком законної сили суд залишив без змін запобіжний захід. Наразі на рішення ВАКС можна подати апеляційну скаргу до Апеляційної палати ВАКС в термін до 30 днів.

Додамо, що в листопаді 2023 року колишній директор Чернівецького перинатального центру через суд поновився на роботу. Згідно з рішенням Дмитру Манчуленку також з обласного бюджету повинні виплатити 200 тис. гривень за час вимушеного прогулу. Це вже не перша спроба чиновника поновлення на посаді.


ПЕРЕДІСТОРІЯ

Як повідомляв БукІнфо, 17 травня 2023 року у Чернівцях звільнили з посади гендиректора обласного перинатального центру Дмитра Манчуленка. За це рішення проголосували 42 депутати на сесії обласної ради. Манчуленка звільнили за порушення антикорупційного законодавства – його звинувачують у конфлікті інтересів.

"Депутати Чернівецької обласної ради прийняли рішення звільнити Дмитра Манчуленка з посади гендиректора обласного перинатального центру. Я вважаю, що той контракт, який суд вважає правильним і який демонструє Манчуленко, є незаконним. На мою думку, його взагалі не існувало. Адже будь-яких слідів проходження документації: його заяви, засідання комісії, розпорядження голови обласної ради… Нічого цього не має, жодних слідів.

У свою чергу, судом взято до уваги діючий контракт, це його право, і ми повинні його виконувати, хоча ж самі вважаємо, що цього контракту не було. Людина керувала собі, але всі ці наслідки роботи, постійні скандали у колективі, постійні нарікання пацієнтів, спонукало нас до того, що ми повинні припинити його діяльність на цій посаді. Це забрало два роки робочого життя голови обласної ради. Адже ми займалися тим, як законним чином припинити діяльність пана Манчуленка.

За словами Олексія Бойка, Дмитро Манчуленко подавав до суду понад десять разів.

"Відверто кажучи, я вже збився із рахунку. У цьому випадку, я думаю, що пан Манчуленко знову подасть до суду. Але це рішення депутатів обласної ради і я вважаю його абсолютно законним, адже депутати мають на це право. Тим паче під час дії воєнного стану", - каже О. Бойко.

В свою чергу, депутатка обласної ради Ольга Кобевко запропонувала подати дані випадки, а саме серії судів Манчуленка, до книги рекордів Гіннеса. На запитання чи планує обласна рада це зробити Бойко відповів:

"Ольга Петрівна завжди подає цікаві пропозиції. Але я думаю, що було б смішно, якщо б не було так сумно. І ми б обов’язково подали, але потрібно на іншу номінацію. Називати її я не буду з етичних міркувань", - підсумував голова обласної ради.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації