ДБР викрило посадовця Чернівецької митниці, який організував побори у десятки тисяч доларів. ВІДЕО

Працівники ДБР спільно з СБУ повідомили про підозру начальнику одного з митних постів Буковини та його посереднику, які організували схему поборів на митниці.

Посадовець вимагав хабарі у представника одного із підприємств, яке займається перевезенням товарів з Азії та Європи. За не створення штучних перешкод під час процедури митного оформлення товарів він хотів отримувати по 1 тис. доларів США з кожної вантажівки, яка транспортувала товари. Враховуючи обсяги діяльності товариства, «заробіток» лише від цієї фірми міг складати десятки тисяч доларів.

Керівник митного посту долучив до схеми свого знайомого – колишнього працівника митниці. Той, для приховування злочину, отримував кошти винятково у Києві, де 1 лютого 2023 року його затримали «на гарячому» під час одержання чергової оплати у сумі 12 тис. доларів США.


У ході слідчо-оперативних дій на Чернівецькій та Одеській митницях ліквідовано злочинні механізми одержання грошей від бізнесменів.

🔹 У Чернівецькій області на корупційних оборудках викрито керівника одного з місцевих митних постів. За різні суми хабарів він «гарантував» підприємцям не створювати штучні перешкоди під час митного оформлення комерційних вантажів.

До протиправної діяльності залучив двох знайомих як посередників для отримання неправомірної вигоди.

Серед них – колишній працівник митниці, який раніше вже притягувався до відповідальності за корупцію.

Співробітники СБУ задокументували факт передачі зловмисникам першої частини хабаря у розмірі 3 тис. дол. за безперешкодне оформлення трьох митних декларацій.

Правоохоронці затримали посередника у Києві на одержанні 12 тис. дол. – другої частини неправомірної вигоди. За ці гроші посадовець обіцяв без «зайвих» питань оформити підприємцю оптову партію товарів широкого вжитку.

Двом фігурантам – організатору схеми та його поплічнику – повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Чиновник митниці підозрюється в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, поєднаному з вимаганням, а його спільник – у пособництві (ч. 3 ст. 368 та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька обласна прокуратура.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації