ДБР викрила мільйонні контрабандні схеми, у яких були задіяні митники, прикордонники, військовий і навіть прокурор

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу щодо протидії контрабанді та зловживанням під час митного оформлення товарів. Протидія таким корупційним схемам потребує комплексного і системного підходу.

Слідчі ДБР за час своєї роботи від створення Державного бюро розслідувань направили до суду 202 обвинувальних акта стосовно 239 посадовців, які сприяли контрабанді товарів до України та брали хабарі під час їх оформлення.

Серед них 169 працівників Державної митної служби, 47 прикордонників, 1 військовослужбовець, 1 прокурор, решта - інші особи. йдеться у повідомленні ДБР.

Розмір встановлених збитків за вказаними обвинуваченнями перевищує 120 млн гривень. Завдяки матеріалам ДБР суди арештували майно загальною вартістю 25 млн гривень у межах розслідування виявлених правопорушень.

Працівники Бюро також виявляють і припиняють потужні контрабандні схеми на десятки мільйонів гривень. Серед останніх:

Викриття контрабанди брендових товарів на понад 40 мільйонів гривень;

Проведення масштабної операції та запобігання нанесенню державі 20 млн гривень збитків на території митного поста «Бориспіль» Київської митниці;

Встановлює ДБР і тих осіб, які продовжують ввозити контрабанду до України, незважаючи на застосування РНБО спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) проти них.

Інші резонансні розслідування ДБР у цій сфері:

• ДБР під час спецоперації в Ізмаїлі виявило партію контрабандних цигарок на 27 мільйонів гривень;

• ДБР припинило схему контрабанди цигарок на Одещині на понад 15 мільйонів гривень;

• Повідомлено про підозру шістьом співробітникам митного поста «Харків — центральний» Харківської митниці, які спричинили збитки державі на понад 29 млн гривень;

• ДБР підозрює інспектора Запорізької митниці у службовій недбалості, яка спричинила збитки державі на суму 42 млн гривень;

• На Київській митниці ДБР ліквідувало канал контрабанди товарів на десятки мільйонів гривень;

• ДБР підозрює шістьох митників, які завдали збитків на 17 млн гривень під час розмитнення спирту;

• 2,7 мільйона гривень збитків державі — ДБР повідомило про підозру харківським податківцям.


Коментарі:
Більше новин по темі: