Брали хабарі за ухилення від призову: на Буковині затримали двох військовослужбовців мобілізаційного центру

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Чернівецькій області викрили двох військовослужбовців одного з мобілізаційних відділень міського центру на систематичному вимаганні хабарів за підготовку фіктивних документів для військовозобовʼязаних про непридатність до військової служби. Затримали фігуранта під час чергового траншу неправомірної вигоди - 9 000 грн. Треба зазначити, що лише минулого місяця правоохоронці затримували одного з командирів цього ж центру комплектування на хабарі у 3 000 доларів США за зняття ухилянта з військового обліку за станом здоровʼя.

Про це повідомляє департамент стратегічних розслідувань Нацполіції України.

Загалом, затримання проходили у Волинській, Дніпропетровській та Чернівецькій областях. Суми неправомірної вигоди, які отримували фігуранти, коливалися від 9000 гривень до 1500 доларів США.

Фото: Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України
Фото: Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

Так, поліцейські викрили кілька фактів вимагання неправомірної вигоди посадовими особами військкоматів у Дніпропетровській, Чернівецькій та Волинській областях.

На Волині заступник начальника одного із районних військкоматів вимагав у призовника 1000 доларів США. Оперативні співробітники УСР спільно зі слідчими та під процесуальним керівництвом Волинської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону затримали фігуранта під час отримання частини коштів - 25 тис. грн.

Фото: Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України
Фото: Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

А оперативники управління стратегічних розслідувань у Дніпропетровській області затримали посадовця одного з районних військкоматів. Він отримав 1000 доларів США та 12 тис. грн. за те, що пообіцяв «відтягнути час» призову на максимально можливий термін.

Усім затриманим повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України та обрані запобіжні заходи. Працівникові військкомату з Дніпропетровщини - тримання під вартою з правом внесення 215 тисяч гривень застави, з Волині - нічний домашній арешт, а буковинським фігурантам - тримання під вартою із правом внесення застави у понад 536 тис. грн кожному.

За прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації