Нелегальна зброя в Україні стрімко дешевшає: автомат Калашникова - 500 доларів
ПІФ-ПАФ, О-ЙО-ЙОЙ! /
В Україні значно збільшився і невпинно збільшується нелегальний обіг зброї. Про це свідчать дані Міністерства внутрішніх справ, опубліковані по областях після місячника добровільної здачі зброї, передає "Страна".
Навесні цього року лише за 30 днів українці здали близько 4,5 тис. одиниць зброї, тоді як у 2015-му цей показник був на рівні 3,5 тис.
За словами експертів, насправді такі звіти Нацполіції - не більше, ніж показники для окозамилювання. Як повідомив журналістам голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін, насправді нині українці нелегально зберігають близько 5 млн одиниць вогнепальної зброї.
"За час АТО ринок нелегальної зброї в Україні зріс приблизно на 1,5 млн одиниць. Тобто, якщо раніше було 3-3,5 млн одиниць зброї, то зараз ми можемо говорити про всі 4,5-5 млн одиниць нелегальної зброї. Мова тут іде про автомати і пістолети", - прокоментував ситуацію, що склалася, Учайкін.
За його словами, воєнні дії на Донбасі не тільки збільшили кількість нелегальної зброї, а й породили на чорному ринку вогнестрілів дві тенденції - помітне зниження цін і новий асортимент. Якщо раніше криміналітет обмежувався пістолетами і автоматами, то тепер на ринку нелегальної зброї в Україні можна придбати також гранати, кулемети, гранатомети.
"Є також певна сезонність - коли конфлікт, не дай Бог, в більш активній стадії, то із зони АТО вивозять більше нелегальної зброї. Якщо ж спостерігається відносний спокій - зброя вивозять в менших обсягах. Частина з того, що потрапляє на чорний ринок, - це трофейна зброя, яку ніхто і ніяк не підраховує", - продовжує Учайкін.
Коли пропозиція стала перевищувати попит - ціни на зброю на чорному ринку країни істотно знизилися. За словами глави Української асоціації власників зброї, до АТО ціни на автомат Калашникова доходили до 2-3 тис. доларів. Зараз же ціна АК на чорному ринку зброї, як запевняє Учайкін, не перевищує тисячі "зелених".
"Автомат Калашникова зараз можна купити за 500-1000 доларів. Пістолети, на зразок ТТ і Макарова, на чорному ринку коштують від 300 до 500 у.о. А ось гранату, приміром Ф-1, можна взагалі купити за ціною до 20 доларів. 20 доларів - це навіть дорого вважається. Там (в АТО - ред.) гранату можна виміняти на пачку сигарет, на 50 грн", - коментує Учайкін.
Більшість нелегально вивезеної з АТО зброї, за словами експерта, потрапляє на внутрішній ринок. Однак є і факти, коли українська зброя продавалася за кордон.
"У 2015-му ми обговорювали такі факти з представниками ОБСЄ. Насправді, якщо мешканці того ж таки Закарпаття через тунелі доставляють за кордон сигарети, то з таким же успіхом вони можуть переправляти по них зброю. Якщо є попит на зброю з України, то з'являтиметься і пропозиція", - підсумував Учайкін.

Якщо раніше в більшості справ за статтею "незаконне поводження зі зброєю" фігурували кілька патронів і, максимум, пістолети, то тепер правоохоронці регулярно "ріжуть" цілі склади з різного роду озброєнням. У судових матеріалах стали фігурувати гранати, кулемети, гранатомети тощо.
Наприклад, в квітні цього року в Маріуполі до двох років позбавлення волі засудили місцевого жителя, який знайшов на смітнику гранатомет і сховав його в стіні свого гаража.
А в Харкові цьогоріч до трьох років ув'язнення засудили двох місцевих жителів, які, згідно з інформацією, внесеною до Єдиного реєстру судових рішень, неодноразово виїжджали на територію "ЛНР", а потім у них у квартирі знайшли цілий арсенал зброї. Так, серед знахідок слідчих були: дві гранати РГД-5 з запалами, граната Ф-1 із запалом, дві гранати для підствольного гранатомета, електронний детонатор, два шнура для електронного запалу, дві тротилові шашки і гранатомет РПГ-18.
Нагадаємо, на Чернігівщині хлопчик застрелив 9-річну сестру.
Як повідомлялося, перший заступник голови Національної поліції Вадим Троян виступає проти легалізації вогнепальної зброї. При цьому заступник генерального прокурора, головний військовий прокурор Анатолій Матіос обстоює легалізацію вогнепальної зброї серед населення.
Нагадаємо, восени 2015 року Георгій Учайкін ініціював петицію про вільне володіння зброєю, яку підписали понад 28 тис. осіб за 25 тис. мінімально необхідних для розгляду голосів.
Петиція пропонує доповнити статтю 27 Конституції України частиною четвертою такого змісту: "Кожен громадянин України має право на вільне володіння вогнепальною зброєю для захисту свого життя і здоров'я, житла і власності, життя і здоров'я інших людей, конституційних прав і свобод у разі узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет і територіальну цілісність України. Реалізація права на вільне володіння вогнепальною зброєю регулюється відповідним законом і може бути обмежена лише за рішенням суду щодо окремої особи".
Крім того, петиція пропонує "негайно ухвалити закон "Про цивільну зброю і боєприпаси" №1135-1". Щоб зібрати необхідну кількість голосів, знадобилося менше тижня - з 29 серпня по 3 вересня 2015 року. Президент Петро Порошенко обіцяв розглянути цю петицію.
Проте раніше опитування показало, що понад 80% українців - проти вільного продажу зброї.
Більше новин по темі:
-
Судили підприємця з "Калинки", який підробляв і продавав фальсифіковану побутову хімію: сидити в тюрмі не буде, але грошей втратить багато
-
Яка ж ганьба... Судитимуть колишніх керівників ТЦК, які били підлеглого битою і перешкоджали діяльності ЗСУ
-
У Чернівцях за контрабанду з Румунії вугільних фільтрів на 15 мільйонів гривень судили місцевого жителя. Товар вирішили конфіскувати і... знищити
-
Судитимуть майстра лісу з Берегомета, у якого на підвідомчій території нарубали лісу більш як на 1,8 млн грн
-
Такого ще не було. Найбільша спецоперація з ліквідації наркобізнесу в Україні на 2 мільярди гривень - поліція повідомила шокуючі поробиці (ФОТО + ВІДЕО)
-
На Буковині змова на торгах коштувала підряднику майже 2,3 млн грн