600 тисяч до своєї кишені: посадовець облдержадміністрації створив незаконну схему збагачення за рахунок підприємця-підрядника

Слідчі поліції встановили: зловживаючи службовими повноваженнями, посадовець облдержадміністрації створив незаконну схему збагачення за рахунок підприємця-підрядника. За безперешкодне освоєння бюджетних коштів зловмисник вимагав і отримав від буковинця 600 тисяч гривень неправомірної вигоди. Відповідно до чинного законодавства, такі дії ексчиновника і трьох його спільників караються позбавленням волі на строк до 12 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Досудове розслідування корупційних дій організованої злочинної групи тривало майже рік. Правоохоронці з’ясували: займаючи відповідальне становище, за 600 тисяч гривень посадовець запропонував підприємцю-підряднику свою допомогу в перемозі у тендерних закупівлях. Також попередив, що у випадку відмови подальшу співпрацю буде припинено.

Як повідомляє відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області, щоб приховати свою протиправну діяльність, правопорушники склали фіктивні документи про нібито отримання підприємцем послуги від підконтрольної їм фірми на зазначену суму. Згодом ці кошти мали перевести у готівку та поділити між членами злочинного угруповання.

Окрім цього, за кожен наступний виграний тендер зловмисники планували й надалі отримувати від підприємця неправомірну вигоду у розмірі до 15% від загальної суми договору на виконання будівельних робіт і послуг.

За результатами досудового розслідування слідчі ГУНП в Чернівецькій області склали обвинувальний акт. Члени угруповання обвинувачуються у вимаганні та одержанні службовою особою неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, складанні та видачі завідомо неправдивих офіційних документів, а також у зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки, вчинених організованою злочинною групою.ї

Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювали співробітники обласних управлінь СБУ та Департаменту стратегічних розслідувань НПУ, процесуальне керівництво – Чернівецька обласна прокуратура.


Коментарі:
Більше новин по темі: