Майже чверть українців хоче проживати за кордоном - соцдослідження

За результатами репрезентативного дослідження, яке було проведене платформою для соціологічних та маркетингових ріалтайм досліджень LibertyReport.ai, було виявлено, що 23% дорослого населення України хочуть змінити країну проживання.

Цікаво, що показник бажаючих виїхати з України серед чоловіків і жінок майже ідентичний: 24% і 22% відповідно. Якщо говорити про географічний розподіл респондентів, які хочуть змінити країну проживання, то тут також все майже однорідно: 21% на Заході, 24% на Півдні, 23% на Сході та 23% у Центральній Україні.

Важливою є відмінність за віком респондентів. Так у віці 18-29 років це 30% опитаних, у віці 30-44 роки - 29%, у віці 45-59 років - 28%, а ось у віці 60+ лише 8%. Скоріш за все це пов’язано з можливістю знайти роботу та призвичаїтись до нових умов існування, що з віком зробити складніше.

Окрім дорослого населення були опитані також 200 підлітків 14-17 років з усієї України. З них 35%, що на 52% (12 п.п.) більше бажаючих виїхати з України, ніж серед дорослих. Серед опитаних підлітків схвально відповіли 38% чоловіків і 31% жінок. Також варто звернути увагу на географічний розподіл.

Цікаво, що на Заході України де історично більше людей виїжджають на заробітки та постійне місце проживання за кордон, лише 20% підлітків відповіли, що також хочуть змінити країну. У Центрі цей показник складає 32%, на Півдні 41%, а ось на Сході він є найбільшим - 50%. Експерти вважають, що такий результат на Сході країни має декілька причин. По-перше, звичайно, це близькість військового конфлікту, що викликає страх та тривогу. По-друге на Сході менше людей вже мали досвід роботи за кордоном, тому у підлітків менша кількість інформації про труднощі такого вибору.

Дослідження виконано на замовлення студії “Свобода слова Савіка Шустера”.


Коментарі:
Більше новин по темі: