3-5 тисяч доларів: в МВС запропонували випускати чоловіків з України, сплативши страховий внесок

Радник голови МВС Віктор Андрусів виступив проти тотальної заборони на виїзд чоловіків за кордон у період воєнного стану. Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

"Так, на жаль, війна надовго. І нам треба буде мобілізувати не одну сотню тисяч солдатів. Але питання виїзду — це не про заборону чи дозвіл. Це питання, як виїжджати. Я пропоную запровадити страховий внесок, наприклад, $3−5 тисяч — і вільний виїзд для того, хто його вніс. У жодному разі тотальна заборона шкодить нам ще більше", — заявив Андрусів, якого цитує 24 канал.

Андрусів наголосив, що заборона для чоловіків покидати Україну створює багато проблем, через що слід змінити підхід до регулювання виїзду. Радник глави МВС пояснив шкідливість заборони на двох історіях.

"Дві історії моїх знайомих. Один мав засіяти сотню тисяч гектар, але не мав дизеля. Знайшов у Румунії, але не міг відправити за ним українців. У підсумку він найняв молдаван, які довезли в Україну, а потім тут переливали та доставляли на місце, оскільки молдавани не хотіли їхати в область з бойовими діями.

Друга історія, знайомий до війни, не встиг підписати договір на постачання нашої продукції до Німеччини на декілька мільйонів доларів. Вже три місяці він не може виїхати й підписати договір, що дозволяє йому врятувати 300 робочих місць", – резюмував Андрусів.

Чоловікам заборонено покидати Україну

  • Умови воєнного стану передбачають, що чоловікам у віці від 18 до 60 років заборонено покидати Україну. 22 травня Верховна Рада продовжила воєнний стан в Україні на 90 днів – до 23 серпня. Окрім того, до 23 серпня продовжили термін загальної мобілізації.
  • До президента Володимира Зеленського звернулися із петицією про скасування заборони на виїзд з країни для чоловіків призовного віку. Глава держави жорстко відреагував на питання щодо петиції.
  • Зокрема, Зеленський сказав, що не розуміє, кому адресували петицію. Зі слів президента можна зробити висновок, що він вважає морально неправильним скасувати заборону, оскільки щодня на фронті гине 50 – 100 українських воїнів.

А як до такої ініціативи ставитеся ви, шановні читачі?


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації