«Вільні творять майбутнє». Чернівецькі студенти вийшли на акцію до Дня Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня розпочалися дві доленосні для України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. До пам’ятних дат чернівецькі студенти долучилися до всеукраїнської акції «Вільні творять майбутнє».

Організатори зазначають, що творцями революцій, що визначили майбутнє України, стали активні люди, які не могли просто сидіти у своїх теплих домівках і дивитися, як корумпована, продажна влада нищить їхню свободу та гідність. Вільні люди вийшли боротися за свої права й свободи та за майбутнє нашої держави: «Акція є виявом вдячності усім учасникам українських Революцій та покаже, що завдяки їхньому прикладу в Україні виростають нові вільні покоління, для яких свобода – це не пусте слово, а найвища цінність. Цінність, яку ми готові відстоювати».

Один з організаторів акції Андрій Пасічник розповів, що студенти часто є рушійною силою на шляху становлення нації: «Сьогодні ми проводимо синхронну акцію, під час якої разом з іншими 17 містами одночасно заспівали гімн України, як символ єдності молоді з різних куточків країни. Ми віддаємо шану першим студентам, які виходили на Майдан, згадуємо про їхню роль. Так ми у цю визначну дату сьогодні об’єднуємо усіх українських студентів».

Один із організаторів акції Андрій Пасічник

Андрій зауважує, що для нього Майдан – це в першу чергу про об’єднання: «Мені тоді було 15 років. Це був той час, коли я вперше зрозумів і отримав величезне відчуття єдності, усвідомлення рушійної сили молоді та об’єднання українців задля своєї країни та її достойного майбутнього».

Співорганізаторка заходу Єлена Ланівська розповіла, що для неї сьогоднішня акція про пам’ять та «про українську ідею, яку ми будемо нести далі”

Співорганізаторка заходу Єлена Ланівська розповіла, що для неї сьогоднішня акція – в першу чергу про пам’ять та «про ту українську ідею, яку ми будемо нести далі, тому що ця ідея нам далася дуже великими жертвами, дуже дорогою ціною. І це про те, щоб не забувати та не перетворювати в ситуативну згадку, що от в цей день всім сумно, всі плачуть, а наступного дня вже й забули. Пам’ятати потрібно щодня і відстоювати й надалі високі ідеї Майдану».

Студенти Орест та Остап Микитюки зазначають, що події, які відбулися на Майдані заклали фундамент для нових поколінь.

  • Сьогодні ми вийшли, щоб вшанувати пам’ять студентів, які вийшли й довели, що молоде покоління творить майбутнє і ми хочемо показати, що ці діяння незабуті й ми продовжуємо та будемо боротися до кінця, – зазначає Орест.
Орест і Остап Микитюки

Остап Микитюк додає, що особисто для нього – Майдан є точкою, де почала творитися українська нація: «Після Майдану українське суспільство почало гуртуватися і всі ті події є знаменними для українського суспільства».

Альона ЧОРНА, для БукІнфо (с)
Фото авторки


Коментарі:
Більше новин по темі: