Рівно два роки тому з постаменту у Чернівцях демонтували радянський танк - фотозгадка

ДВА РОКИ ТОМУ…

Біля залізничного вокзалу в Чернівцях у четвер, 3 березня, демонтували танк лейтенанта Павла Нікітіна, встановлений у радянський період. Він донедавна був пам'ятником “звільненню міста від нацистської армії та її союзників” у 1944 році. Однак, після початку широкомасшбної війни росії проти України миттєво у свідомості більшості городян миттєво став символом тоталітаризму та відновлення радянської імперії - СРСР.

Про демонтаж танку у соцмережах також повідомив міський голова Чернівців Роман Клічук.

«Раніше він був символом визволення, а зараз… Ініціативні чернівчани звернулись із проханням допомоги з демонтажем танку Нікітіна. Самі знайшли техніку, підрядників і попросили зробити це офіційно, щоб такі дії не вважались мародерством. Цей танк першим заїхав на територію міста визволити його від фашистських загарбників. Він простояв біля вокзалу 78 років», – йдеться в повідомленні Романа Клічука.

Закликали демонтувати танк самі чернівчани в соцмережах, оскільки він є символом війни й тоталітарного режиму. За словами міського голови, танк перевезли в інше місце. У 2023 році у Чернівцях перейменували навіть вулицю на якій стояв танк - Гаганіна на Вокзальну.

Танк екіпажу лейтенанта Павла Нікітіна першим увірвався до Чернівців 25 березня 1944 року. Почалася нова ера радянської окупації Буковини. Працівники залізничного вузла та трикотажної фабрики, у єдиному комуністичному пориві звернулися до командування Першої танкової армії з проханням залишити у місті танк. У 1946 році бойову машину встановили на постамент, де він і стояв до 3 березня 2022 року.

У 2016 році чернівчанин зареєстрував петицію, аби демонтувати танк біля залізничного вокзалу. У петиції йдеться, що це символ радянської тоталітарної системи, винної в загибелі мільйонів українців.

Фото: Чернівецька ОВА, Суспільне та БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації