Віктор Сідляр: Свого брата Ігоря, у будь-яких його діях, підтримую у всьому…
Персоналії / Уривки з ексклюзивного інтерв'ю Генерального директора ТОВ «Чернівецький машзавод» Віктора Сідляра газеті «Буковина» та інформаційному порталу БукІнфо. 12 червня 2009 року.
(…)
- Останнім часом в області відбулося чимало знакових подій. Наприклад, ситуація з вашим братом – начальником Головного управління економіки Чернівецької ОДА Ігорем Сідляром, який у квітні відкрито звернувся до керівних органів партії з вимогою відставки зі своїх партійних посад в обкомі НСНУ Володимира Куліша та Віктора Павлюка. Може ви знаєте, якою насправді була мотивація в пана Ігоря, коли він вирішив відкрито піти не лише проти керівництва обласного комітету партії, але й, фактично, проти керівництва області. Ви підтримуєте брата у цій ситуації?
- Я не член партії. І ситуація в партії НСНУ мене лише хвилює відносно. Я не можу це навіть коментувати, бо це партійні справи. Про свого брата я можу сказати наступне: це мій рідний брат, я його дуже добре знаю. Можу зрозуміти його поступок і сказати про що я думаю не ховаючись.
У мене з братом не такі відносини, як колись писала у своїх творах Ольга Кобилянська, коли вбивали один одного за землю. І те, що зробив Ігор… звичайно краще у нього безпосередньо взяти коментарі. Від себе скажу так: якщо ситуація в "Нашій Україні" не така як має бути, то це в першу чергу це має хвилювати членів партії. Ігор – член партії. Якщо він написав таку заяву, то він мав на це повне право. Він не переступив закон і нехай це розглядається в установленому порядку. Щось інше коментувати не хочу. Але підкреслюю: я свого брата, у будь-яких його діях, підтримую завжди у всьому. Я не втручаюся у партійний конфлікт. Але ми з ним багато спілкуємося. Він дуже відповідальна людина і яка робить свої кроки відповідально. А все інше – ви можете дізнатися у нього та його колег, у партійних функціонерів. (…)
- Чому в різних інтерв’ю ви намагаєтеся уникнути публічної оцінки діяльності Чернівецької міської та обласної влади? Я розумію, що ваше підприємство експортно орієнтоване, ви більше слідкуєте за загальноекономічними і політичними процесами в Україні та світі. Але невже вас менше болить те, що відбувається в нашому регіоні? Чи розділяєте ви, наприклад, критику, яка лунає зі шпальт місцевих ЗМІ в адресу влади щодо зловживань з коштами, виділених на протипаводкові роботи. Я би не хотів, щоби ви коментували якийсь конкретний епізод, оскільки на це треба мати фактичні документальні підстави, але цікаво почути вашу оцінку ефективності роботи міської та обласної владної команди в нинішній час. Не вірю, що ви не хотіли б, наприклад, прокоментувати можливу відставку вашого брата, який ще займає посаду начальника Головного управління економіки Чернівецької ОДА… Чи ви виключаєте, що він може постраждати за свої опозиційні переконання в «Нашій Україні»?
- Ви задаєте таке складне запитання… Я би не хотів у все це влазити, в силу того, що це мій рідний брат. Була б це інша людина, я би дав серйозний коментар. А так вийде, що я на щось впливаю. Точно можу сказати одне – я мав особисту розмову з губернатором Володимиром Кулішем з приводу професійної придатності Ігоря на своїй посаді і він мені відповів, що з цього приводу у нього до брата ніяких претензій немає. Більше того, немає професійних претензій. Я бачу, хто там інший і що говоре пр. нього, бо я читаю ваш сайт, але то їхня думка.
Мій брат працює в управлінні економіки більше 12 років. Він прийшов у це управління рядовим службовцем. Він пройшов всі щаблі аж до начальника Головного управління економіки області. Ще при губернаторстві Теофіла Бауера, коли загинув в автокатастрофі Микола Квітень, Ігор виконував майже рік обов’язки начальника управління економіки. І тоді, нагадаю, він не дав своєї згоди на призначення начальником цього управління. Тому говорити, що його ледь не з вулиці призначили головним економістом краю не можна...
- Кажуть, що своїй кар’єрі він, все-таки, має завдячувати вам…
- Ну як він завдяки мені міг стати начальником?! Як він працював при всіх губернаторах. Він прийшов ще при Філіпчуку і працює донині. При Романіву він працював першим замом, при Ткачеві він також працював і при Кулішу працює. Він не прийшов з вулиці так, як багато кого справді попризначали. Ігор працював і до останнього часу мало хто знав, що це мій рідний брат. Він має свою громадянську позицію. Це його повне право її висловити. Він дуже переживає за партію і таких людей, як він в партії – переважна більшість. Це люди, які прийшли в партію не заради кар’єри чи якихось благ. Це люди прийшли сюди за ідейними переконаннями. І таких людей в Нашій Україні насправді дуже багато. Для них дуже погано, коли партійне життя замикається на якихось верхніх щаблях, або взагалі не ведеться. Бо люди в селі – лікарі, вчителі, прості робітники, – вони переживають за партію. Вони ж так само несуть відповідальність за свій вибір перед іншими. Ця партія повинна щось робити, бо це партія Віктора Ющенка! Давайте ж щось робіть! Якщо ти вступив і за це взявся…
Ось я директор заводу. Я повинен тягнути цього воза і не говорити людям будь-що. Я на все маю звертати увагу на підприємстві. Хай завтра завалиться економіка, лопнуть банки, щось інше – а мої працівники прийдуть до мене і скажуть: ти ж директор, ти і тягни!. І ось це мій тягар. Я повинен його нести, повинен спрогнозувати всі ризики. І якщо щось справді трапиться – крайнім буду лише я. І я до цього готовий, бо саме за це я отримую свою заробітну плату. Я не можу махати на підприємстві рукою і казати, що той поганий замісник, чи начальник цеху. Але у нас бачу, що профпридатність прийнято переводити у політичну площину.
А щодо оцінки діяльності влади, зокрема, чернівецької, то я її свою позицію висловив на минулих виборах мера. Я проявив тоді свою позицію. Зараз міського голову обрали переважною більшістю громадян. Тому це наш мер і це мій мер. Вибачте, зараз не виборча кампанія. Почнеться вона – тоді буде інше.
Зловживання з боку мерії… Ви знаєте, як таких, я не бачу. Мер Федорук веде зараз політику більш-менш виважену. Це мушу визнати при всій своїй позиції. Чи є резерви для росту? Є.
Ось зараз йдуть дебати, що (місцеві) вибори потрібно перенести далі у часі. А я вважаю, що вибори у перехідний період повинні бути якнайчастіше. Ці вибори не біда. Ось дивіться чергові вибори мерів міст і голів селищних рад мають відбутися у березні наступного року. І подивіться, що робиться у нашому місті! Дороги роблять? Роблять. 600-ліття Чернівців було – так рано не латали дороги, а зараз робота кипить. У мене на вулиці навіть ліхтарі поклали, яких ніколи там не було. Робота ведеться, бо чарівне слово – вибори. І це при тому, що фінансова скрута. Яка по ефективності ця робота – інша справа – але людей це підстьобує.
Теж саме обласна влада. Я дуже добре читаю і знаю про витрату коштів на ліквідацію наслідків минулорічної повені. Cкажу як директор заводу – те що люди зловживали на цьому – я вірю цьому. Бо я з подібним стикаюсь кожен Божий день на заводі. І це не біда людей – це люди скалічені. Їх треба контролювати. Тому я далекий від думки, що по тих коштах все чисто, але я також далекий від думки, що це вина чисто одного Куліша. Якщо ці зловживання і були доказані, то Куліш, як губернатор, має просто питати з цих виконавців, а не говорити що цього немає взагалі. Коли на такому підприємстві як Машзавод з охороною, під моїм прямим контролем і наглядом крадуть, то чому ви думаєте, що не крали там, де стихія мала такі масштаби? Але це не трагедія, щоб брати і закривати очі. Просто треба робити висновки. Інша справа, якщо за це немає відповідальності, то люди мають право спитати за ці кошти. Якщо це тотально це заперечується, то тоді виникають серйозні питання. Це моя точка зору. (…)
Повне інтерв’ю з Віктором Сідляром читайте на нашому порталі згодом.
Читайте на цю тему:
БукІнфо (с)
Фото Сергія Зарайського, УНІАН / БукІнфо
-
Я неправильний для системи, і є таке неофіційне блокування моїх законопроєктів: Мазурашу дав інтервʼю Суспільному
-
"Російська делегація в Ер-Ріяді не мала повноважень. На місці України я б створював ядерну зброю" - екс-міністр Закордонних справ росії Андрій Козирєв
-
Поки син Михайло захищає Україну на Курщині, волонтерка зі Сторожинеччини Домніка Данилюк за рік відправила 150 тонн допомоги ЗСУ
-
Віталій Кацевич пив брудну воду з річки, щоб не померти від голоду - їв молюски. Його поранені ноги стали прихистком для опаришів. Розмова з воїном, який 17 днів був на межі життя і смерті
-
Сповідь люблячої дружини полеглого Героя зі Сторожинеччини Іллі Тарновецького: «Я все одно його чекаю, надіюсь, що він ще приїде»…
-
Знаменитий поет-пісняр Вадим Крищенко розповів про освистаного в Києві Кобзона, жорсткість Ротару, про один "гріх" Дворського та співаків-запроданців