Салагор може вийти під заставу у 60 млн. гривень, Нікулеску - 6 млн.: затриманим на Буковині митникам застосові запобіжні заходи до 14 червня

17 квітня 2024 року слідчі судді ВАКС застосували запобіжні заходи до колишнього керівника митниці – співорганізатора злочинної організації, яка діяла на Чернівецькій митниці, та одного з учасників злочинної організації, який за вказівкою співорганізатора організував побиття журналістів.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Суд підтримав позицію прокурора та застосував до співорганізатора (ймовівно, мова про Миколу Салагора) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 60 млн грн застави.

До члена злочинної організації застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У той же час суд визначив як альтернативний запобіжний захід заставу у розмірі 6 млн грн. (Ймовірно, мова про нинішнього заступника начальника Чернівецької митниці Миколу Нікулеску - ред.)

Термін тримання під вартою - до 14 червня 2024 включно. У разі внесення застави на осіб будуть покладені відповідні процесуальні обов’язки.

290 млн грн збитків на Чернівецькій митниці: повідомлено про підозру 11 членам злочинної організації

Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро України викрито та припинено діяльність злочинної організації, яка складалася з 3 організованих груп, що діяли на Чернівецькій митниці.

До складу злочинної організації входили 11 осіб, у тому числі колишній начальник митниці, колишній депутат Чернівецької обласної ради та ще два керівники митниці.

Учасниками злочинної організації було запроваджено низку схем ухилення від сплати митних платежів, реалізація яких завдала збитків на загальну суму майже 290 млн грн у вигляді несплачених податків.

Так, протягом 2017–2019 років через пункт пропуску на румунсько-українському кордоні вантажними автомобілями ввозились комерційні товари на підставі підроблених документів, що призводило до застосування нижчих ставок ввізного мита, зокрема нульових. У деяких випадках транспортні засоби з товарами при вʼїзді на митну територію України заявлялись як порожні.

При цьому керівництвом митниці був забезпечений позачерговий пропуск таких автомобілів та безперешкодне митне оформлення задекларованих товарів «групи прикриття».

Зауважимо, що ці схеми діяли тривалий час, а її учасники поводилися цинічно та зухвало. Коли журналісти намагалися викрити діяльність злочинної організації, керівництво митниці організувало їхнє жорстоке побиття.

Наразі викрито 11 членів злочинної організації, серед них три службовці Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб. Їхні дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 345-1, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України.

Одного співорганізатора та чотирьох учасників злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Зауважимо, що завдяки співпраці з компетентними органами Туреччини, Болгарії, Румунії, Чехії та Словаччини були здобуті основні докази у справі та встановлені завдані збитки.

Слідчі дії тривають.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації