Прокуратура хоче повернути державі собор УПЦ МП, в якому відспівували Шевченка
Прокуратура звернулася до суду, щоб повернути у власність держави Успенський собор у Каневі на Черкащині. Наразі він належить УПЦ МП. Про це повідомляє Черкаська обласна прокуратура, пише "Главком".
Собор збудований 1144 року, у ньому служили панахиду за Тарасом Шевченком, коли привезли в Україну труну з його тілом.
Постановою Ради міністрів Української РСР від 21 липня 1965 року Георгіївський (Успенський) собор XII ст. визнали памʼяткою археології республіканського значення, через що він упродовж тривалого часу перебував під особливою охороною держави.
У 2009 році уряд заніс Успенський собор до Державного реєстру нерухомих памʼяток України як памʼятку археології національного значення.
Проте всупереч вимогам закону, який не дозволяє передавати памʼятки археології у власність будь-якої форми, крім державної, собор передали УПЦ МП.
Нагадаємо, Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору, укладеного між монастирем Української православної церкви Московського патріархату та заповідником «Києво-Печерська лавра».
-
Унаслідок нічної масованої дроново-ракетної атаки рашистів у дев’яти областях вирували пожежі, пошкоджено колію і будівлі УЗ. Є загиблі
-
Російські терористи вночі масовано атакували дронами-камікадзе Одесу, Харків, Полтаву, Київщину. Які наслідки?
-
Україна може визнати тимчасову російську окупацію 20% території в рамках мирної угоди — NYP
-
Пасхальний обмін: Україна повернула 277 військових з російського полону
-
Польща хоче першою відновити авіарейси до України після відкриття неба
-
Зеленський попередив про можливі російські атаки до і після Великодня: "Є дані від спецслужб"