Стали відомі результати аудиту гімназії №5 у Чернівцях

У Чернівецькій гімназії №5 "Інтеграл" під час позапланового аудиту виявили порушення. Перевірку ініціювали після того, як під час виховної бесіди з поліцейською, працівники закладу допустили приниження учнів. Також понад 30 батьків написали заяви про ймовірне цькування дітей. Суспільне Чернівці розповідає, які порушення виявили під час аудиту закладу та чи можуть керівництво гімназії притягнути до відповідальності.

Перевірка у закладі тривала два тижні. За результатами аудиту виявили, що сховище у гімназії непридатне для укриття дітей. Зокрема, через проблеми з каналізацією там потрібно капітально замінювати мережі. Про це Суспільному повідомила начальниця управління Державної служби якості освіти в Чернівецькій області Оксана Палійчук.

"Маємо випадок управлінської бездіяльності й недбалості. Експерти, які вивчали документи, не виявили жодного звернення від директора щодо цієї проблеми. Вже під час аудиту управління освіти почало виготовляти проєктну документацію, щоб привести у відповідність мережі", – каже Палійчук.

Крім цього, суд довів два факти цькування у закладі, йдеться в постанові від 10 квітня та постанові від 18 квітня. Ще понад 30 звернень щодо цього написали батьки після зустрічі з поліцейською, яка ймовірно під час виховної бесіди принижувала дітей.

"Чому батьки мовчали й понад 30 звернень з'явилися після цього випадку? Ми провели анонімне опитування батьків, педагогів та учнів від 14 років. 91% батьків – це понад 300 опитаних – вказали, що їхню думку в закладі взагалі не слухали. Також 25% батьків усно зверталися щодо ймовірного булінгу, але на ці звернення ніхто не реагував", – каже Палійчук.

Згідно з опитуванням, майже половина учнів вказують про упереджене ставлення вчителів, через яке не хочуть йти до школи. Також половина вважають, що до них чинився психологічний тиск з боку директорки. За словами Палійчук, у закладі не обговорюють проблему булінгу: не розроблені плани протидії та процедура звернення щодо ймовірного цькування.

"Документи про це мають бути на сайті закладу. Ми не знайшли жодного. Також неприпустимо, коли батьки не мають права зайти до закладу. Наприклад, щоб подивитися на стан харчоблока чи вбиральні. Директорка мала забезпечити пропускний режим. На жаль, батьки доступу не мали", – каже Палійчук.

Крім цього, під час аудиту виявили порушення санітарного регламенту. Зокрема, потрібно було облаштувати благоустрій пришкільної території, для дітей не був організований питний режим, а харчуватися в їдальні могли тільки діти з пільгових категорій.

За результатами аудиту склали акт з усіма порушеннями. Також видадуть розпорядження та рекомендації щодо того, в які терміни заклад має усунути порушення. Якщо у гімназії цього не зроблять, на адміністрацію закладу можуть скласти адміністративні протоколи та притягнути до відповідальності.

Що кажуть в управлінні освіти

"Коли директорка вийде з лікарняного, будемо вимагати її письмових пояснень – тоді зможемо розуміти, чи вживати заходів щодо Кодексу законів про працю: лишати її без винуватості, оголошувати догану чи говорити про звільнення", – сказала у коментарі Суспільному начальниця міського управління освіти Ірина Ткачук.

За словами Ткачук, наразі також розслідують випадки ймовірного цькування учнів гімназії та перевіряють господарську діяльність закладу.

"Я так розумію, що до суду передали шість складених актів. По них вже є два рішення: по одній вчительці, а також до адміністративної відповідальності притягнули батьків одного з хлопчиків", – каже Ткачук.

Яка позиція директорки

Суспільне Чернівці телефонувало до директорки гімназії №5 Віри Сопетик, аби дізнатись, чи відомі їй результати аудиту та чи згідна з порушеннями, які назвали після аудиту. Сопетик сказала, що перебуває у лікарні й зможе спілкуватись з журналістами після того, як у неї закінчиться лікарняний.

Директорка гімназії Віра Сопетик подала до суду на міське управління освіти. Так хоче оскаржити догану, яку їй оголосили раніше за те, що Сопетик допустила приниження дітей під час виховної бесіди з поліцейською. Про це у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook повідомила начальниця управління освіти Ірина Ткачук.

"Реагуючи на численні скарги батьків та зважаючи на те, що директорка не перешкодила порушенню прав дітей та допустила приниження їх честі та гідності, управління освіти оголосило їй догану. Директорка не визнала своєї вини", – каже Ткачук.

За словами Ткачук, 17 квітня Віра Сопетик подала до суду, щоб скасувати наказ управління про оголошення їй догани.

Як це коментувала Сопетик

Виховні бесіди з поліцією організували для учнів 5 та 8 класів через доповідні записки класних керівників. Зокрема, один з вчителів скаржився на неодноразове приниження з боку учнів. Зокрема, йшлося про погану поведінку учнів або їхню відсутність на уроках, а також образливу лайку. Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка гімназії Віра Сопетик.

"Діти приходять на уроки без домашніх завдань, зошитів та підручників. Спільні збори з батьками не дали результатів. Батьки вірять дітям, що їм не задають домашніх завдань й, що іноді вчителів не було на уроках. Одна мама нам сказала: "Що я можу з ним зробити? Робіть, що хочете", – каже Сопетик.

Директорка була частково присутня на одній із зустрічей. Каже, коли побачила як діти присідають, сказала їм зупинитися – це зробили не всі. За словами Сопетик, дітей не принижували й насилля не було. Також вважає, що підстав для її звільнення немає.

"Якщо їх змусили поприсідати, не бачу у цьому нічого страшного. Вони на фізкультурі так само бігають і присідають. Не бачу великої провини, щоб писати заяву на звільнення. Маємо знайти порозуміння з батьками. Ми хочемо допомогти їм виховати гідних людей, але обов'язок батьків подивитися з чим дитина йде до школи", – каже директорка.

Про що догана

В наказі управління освіти йдеться, що під час виховної бесіди у кількох класах гімназії працівниця поліції психологічно тиснула на дітей, погрожувала, залякувала та принижувала їх. Робила це у присутності класних керівників, педагогів та психолога. На одній з бесід була також директорка закладу Віра Сопетик, яка не втрутилася та допустила порушення прав дітей.

Згідно з наказом, Сопетик своєї вини не визнала.

Також батьки повідомили управління освіти про неодноразові випадки психологічного насильства та знущань з учнів гімназії. Раніше вони написали 30 заяв про ймовірне цькування дітей. Через це директорці оголосили догану та позбавили щомісячної надбавки до зарплати.

За словами Ткачук, в управлінні освіти планують продовжити термін роботи комісії, яка вивчає ситуацію в закладі, а також період відсторонення Сопетик з посади директорки.

Поліцейську відсторонили від роботи з дітьми

Поліцейська, яка під час виховної бесіди ймовірно принижувала учнів гімназії №5 у Чернівцях, більше не працюватиме з дітьми. За результатами службового розслідування їй призначили дисциплінарне стягнення – попередили про неповну відповідність службі. Про це у відеозверненні 12 березня повідомив начальник обласного управління нацполіції Віктор Нечитайло.

За словами Нечитайла, за результатами службового розслідування до дисциплінарної відповідальності притягнули вісьмох працівників – серед них є керівництво обласного та Чернівецького районного управлінь.

"Подальша служба поліцейської не буде пов'язана з дітьми. До нас надійшли численні заяви від учасників освітнього процесу так і батьків. Ситуація є неоднозначною. Найближчим часом перевіримо всі факти й ухвалимо відповідні рішення", – каже Нечитайло.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації