"Нічого "неправославного" немає": в ПЦУ розвінчали міфи навколо новоюліанського календаря
З 1 вересня Православна Церква України перейшла на новий календарний стиль, де для обчислення нерухомих свят використовується новоюліанський календар.
Нічого "неправославного" чи "католицького" в ньому немає, зазначають в ПЦУ, передає "Українська правда".
Дати нерухомих свят у новоюліанському календарі збігатимуться з датами григоріанського календаря до 2800 року, оскільки новоюліанський календар "пропускає" 7 діб на 900 років, а григоріанський – 3 доби на 400 років.
Водночас дата Великодня та залежні від неї рухомі свята обраховуватимуться традиційно, відповідно до усталеної до цього часу практики календарно-астрономічних правил.
"Новоюліанський календар – це вдосконалена форма юліанського календаря, відповідно до потреб і реалій сучасності.
Нічого "неправославного" або "католицького", у сенсі, який вживають пропагандисти, отруєні "русскім міром", у новоюліанському календарі немає – ні авторства, ні принципу розрахунку, ні часу запровадження, ні географії поширення, ні інстанції, яка його запровадила", – зазначають в ПЦУ.
В ПЦУ нагадали, що якщо дві третини чи більше парафіян громади ПЦУ мають бажання зберегти попередню календарну традицію – вони можуть це зробити.
Нині новоюліанський календар використовують 10 з 15 Православних Церков світу (Вселенський Патріархат, Олександрійський Патріархат, Антиохійський Патріархат, Румунський Патріархат, Болгарський Патріархат, Церква Кіпру, Церква Греції, Церква Албанії, Церква Чеських земель і Словаччини, Православна Церква України).
Інші християнські сповідання – католики, англікани, протестанти - послуговуються григоріанським календарем.
-
Ватикан оприлюднив духовний заповіт Папи Франциска
-
Помер Папа Римський Франциск. Він хворів на двобічну пневмонію
-
Епіфаній назвав сценарій виходу військ рф з України: це станеться як у Сирії
-
Великодній кошик: що категорично не можна нести святити
-
"Ніби побував у Тамбові чи Тулі": Буковинський вчений-філософ Олександр Бродецький відвідав у Чернівцях Свято-Введенський монастир Московського патріархату
-
Де та коли посвятити паску у Чернівцях? Розклад богослужінь на Великдень