У Чернівцях на День вишиванки жива й динамічна мотанка Марти Пітчук здійснила мистецький фурор

Сьогодні в Україні та й у всьому світі святкують День вишиванки, започаткований студентами Чернівецького національного університету 19 років тому.

Головною подією свята в Чернівцях стало відкриття виставки живопису молодої талановитої художниці Марти Пітчук “Мотанка” в Чернівецькому обласному художньому музеї. Тож, щоб побачити цьогорічну колекцію живописної версії “мотанок”, людські потоки задовго до її відкриття заполонили музей. Співробітники зізнались, що давно в своїх залах не бачили такої кількості людей.

Вражені експресивними, яскравими, динамічними роботами Марти Пітчук відвідувачі у захваті ходили від полотна до полотна. Читаючи назви “Мотанка. Гуцульщина”, “Мотанка. Слобожанщина” і навіть “Мотанка. Маріуполь”, люди намагалися згадати та знайти знайомі візерунки того чи іншого регіону.

Коли нарешті художниця прибула в художній музей, в залі майже не залишилось вільного місця.

Письменниця Віра Китайгородська від імені своєї доньки - організаторки і засновниці Дня вишиванки Лесі Воронюк - дарує Марті Пітчук буковинську тайстру
Переселенки-маріупольчанки біля роботи Парти Пітчук “Мотанка. Маріуполь”

Марту вітали представники влади і творчого середовища. Від засновниці Всесвітнього дня вишиванки Лесі Воронюк їй передали тайстру, прикрашену притаманною Буковині вишивкою. Місцевий поет Ярослав Продан присвятив художниці вірша. Бзагато хто з вдячністю згадував мурал на одному з будинків по вулиці Університетській, який Марта намалювала в 2019 році разом зі своїм чоловіком Юрієм Пітчуком.

Мурал на одному з будинків по вулиці Університетській, у Чернівцях який Марта намалювала в 2019 році разом зі своїм чоловіком Юрієм Пітчуком

Розповідаючи про себе і свою творчість художниця оприлюднила декілька цікавих фактів. Її проекту “Мотанка” вже понад десять років, колекція містить більше 100 картин, багато з яких вже розлетілись по приватних колекціях багатьох країн, відкриваючи світу неймовірну самобутню культуру України.

Подружжя Пітчуків є авторами 50 муралів в різних містах України, особливо серед них виділяється серія робіт з жінками в етнічному строї. Доречи, на сьогоднішню урочисту подію Марта прибула в такий же вишиванці, як і у жінки з чернівецького муралу. Маленька донька художниці сьогодні пішла в дитсадок теж одягнена у вишиванку.

Марта за віком молодша за нашу незалежну державу. Народилася в Івано-Франківську, має цікаві етнічні коріння: тато у неї із бойків, мама — із гуцулів.

Про її творчість, яка є наш дійсний національний скарб, можна розповідати багато. Але краще прийти і подивитись на все власними очима. Виставка буде тривати до 29 травня.

Світлана КУЗМІНСЬКА, журналістка
Спеціально для БукІнфо (с)

Фото авторки та з архіву БукІнфо (с)


Виставка Марти Пітчук “Мотанка” триматиме до 29 травня. Поспішайте відвідати!


DIM RIA
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації