Прошиває танк вогняними струменями: які ПТРК Україна отримала від Британії. Коментар Бутусова

Велика Британія оголосила про надання Україні нового безпекового пакету допомоги із легкими протитанковими збройними системами захисту. Ідеться про шведську розробку – ПТРК NLAW, що “прошиває танк вогняними струменями”. За даними ЗМІ, Україна отримала ймовірно понад тисячу таких комплексів, пише Новинарня.

“За два дні – шість бортів. На одному C-17A везуть по 10 палет, по 18 сучасних NLAW у кожній. 180 ПТРК за рейс.
Якщо в інших літаках так само, то Лондон доставив їх уже більше тисячі. Це найпотужніша підтримка летальною зброєю, яку Україна колись отримувала”, – пише журналіст Петро Шуклінов.

Як інформує британське видання The Guardian, надана Об’єднаним королівством зброя матиме радіус дії у кілька сотень метрів та призначатиметься для боротьби з російськими танками.

На озброєнні Збройних сил Великобританії є кілька переносних протитанкових комплексів.

Окрім відомого “Джавеліна”, що вже постачається Україні зі США, це – MATADOR-MP, AT4, NLAW.

Комплекс Javelin не дуже підходить під опис легкого

Та й сучасні модифікації цього ПТРК, які вражають цілі на відстані понад чотири кілометри, не підходять під вказані параметри.

Щодо MATADOR-MP відомо, що британці закупили цей комплекс у модифікації для боротьби з високозахищеними цілями та капітальними укріпленнями. Шведський протитанковий гранатомет AT4, який стоїть на озброєнні Британії, був закуплений у невеликих кількостях.

Тому британські експерти схиляються до думки, що найбільш ймовірним є саме шведський ПТРК NLAW.

Що таке NLAW

Цей комплекс важить близько 12 кг і ефективно вражає броньовані цілі на відстані до 800 метрів. Може використовуватися одиничним оператором, зазначає “Радіо Свобода”.

Виробляється він відомим шведським концерном SAAB і стоїть на озброєнні близько десяти країн. Принцип його дії схожий із “Джавелін”, проте дещо відрізняється.

NLAW – це ручний одноразовий протитанковий засіб з ефективною дальністю стрільби до 600 метрів (у новій версії – до 800 метрів).

Перед пуском навідник за допомогою прицілу протягом трьох секунд відстежує кутову швидкість цілі, яка запам’ятовується інерційним блоком ракети і під час польоту робить необхідні поправки, коригуючи напрямок руху.

Ракета здатна вражати цілі як по лінії польоту, так і згори, розриваючись над баштою і “прошиваючи танк вогняними струменями” – таке формулювання використовується в одному з промовідео цього ПТРК.

Загальна вага системи 12,4 кг. Ракета має діаметр 115 мм, калібр тандемної кумулятивної бойової частини – 150 мм.

Термін зберігання комплекту NLAW становить 20 років.

У шведській армії комплекс позначається як RB-57.

У Сполученому Королівстві його виробляють на підприємстві Thales Air Defence у Белфасті в кооперації з іншими британськими компаніями із 2009 року.

Нагадаємо, 17 січня міністр оборони Сполученого Королівства Бен Воллес під час виступу в Палаті громад парламенту заявив, що Велика Британія поставить Україні легкі протитанкові оборонні системи озброєнь. Рішення надіслати зброю було відповіддю на “дедалі більш загрозливу поведінку з боку Росії”. Також “невелика кількість” британських військових допоможе навчити українські війська використовувати цю зброю. 18 січня міністр оборони України Олексій Резніков подякував Великій Британії за надання такої допомоги.


DIM RIA
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації