В Україні взялися за "секонд-хенди": продавців вживаного одягу можуть зобов'язати сплачувати податок за кожну річ

Дешевих товарів не буде? В Україні влада хоче взятися за секонди. Продавців вживаного одягу можуть зобов'язати сплачувати податок за кожну річ.

Яку гучну заяву зробив голова податкового комітету ВР, нардеп Данило Гетманцев, як в Україні хочуть боротися зі схемами імпорту одягу, які "сюрпризи" влада готує для продавців вживаних речей та чи зникнуть дешеві товари – дивіться в матеріалі Вікторії Панченко для TSN.UA.

Влада взялася за секондхенди?

В Україні влада, ймовірно, вирішила "взятися" за секондхенди. Про це може свідчити заява голови податкового комітету ВР, нардепа Данила Гетманцева. У своєму Telegram Гетманцев розповів про зловживання власників секондхендів. Нардеп нагадав про скандальні відео "кровопролитних штурмів магазинів секондхенду здоровими молодиками".

На його думку, ці молодики намагаються купити хороші "необліковані" речі для подальшого перепродажу: "Всі пам’ятають відео яскравих подекуди кровопролитних штурмів магазинів секондхенду здоровими молодиками. Вони штурмують магазини, аби придбати необліковані шмотки за необлікований кеш переважно для подальшого перепродажу.

Зекономлений на такому продажі ПДВ імпортер секондхенду "реалізує" шляхом укладення фіктивних договорів в ринок, даючи можливість вже іншим шахраям не сплачувати ПДВ або (навіть!) пред’являють ПДВ для відшкодування. До того ж товар завозиться з істотно заниженою вартістю".

Схеми зі вживаними товарами

Гетманцев звернув увагу на те, що вживані речі завозяться до України з суттєво заниженою вартістю. А потім ці необліковані речі скуповують і перепродають уже з величезними націнками. Деякі люди взагалі завозять під виглядом секондхенду брендовий одяг, щоб не платити податок.

"Так ТОВ "Е-А" завезло в квітні сумки за ціною, що в 11,3 рази менша за митну вартість, а одяг в 4,2 рази менше. Зайве уточнювати, що податкове навантаження компанії складає 0%. Діями ДПС в цьому випадку упереджено розповсюдження схемного кредиту на суму 35,2 млн грн. Матеріали передані до БЕБ. Загалом з вересня минулого року завдяки роботі спільного аналітичного кабінету ДМС-ДПС упереджено розповсюдження ризикового податкового кредиту на 9 млрд грн. До речі, окрема стаття доходів злочинців – це завезення під виглядом секондхенду брендових речей", – розповів Гетманцев.

Фактично, сфера секондхенду стає ідеальним полем для ухилення від сплати податків та відвертого грабунку держави. Після цього ці товари продаються на внутрішньому ринку за готівкові кошти. Очевидно, що з операцій продажу не сплачується податок на додану вартість (ПДВ), що надає імпортерам значно вигідніші умови порівняно з тими, хто діє в межах "чистих" схем.

Данило Гетманцев / Фото: УНІАН

Ще одна поширена схема, якою користуються продавці секондхенду, – це маніпуляції з фіктивними компаніями для неправомірного завищення вартості ввезеного товару. Вони купують товар від "сірих" імпортерів за заниженими цінами, а потім продаж вже відбувається фіктивним компаніям за завищеними. Таким чином вони користуються цією різницею в цінах для отримання відшкодування податку на додану вартість з бюджету, на яке насправді не мають права.

Третя схема – завезення брендових речей під виглядом секондхенду. Використання цих методів дозволяє імпортерам уникнути сплати мита та інших податків. Пізніше ці товари продаються в Україні дорожче, але за нижчими цінами, ніж у тих продавців, які діють чесно. Це створює нелегальну конкуренцію, яка завдає шкодв легальному бізнесу.

Дешеві товари зникнуть?

Гетманцев у ефірі "Київ 24" уточнив, що влада планує змінити у роботі цього бізнесу. Зокрема, хочуть перекрити "сірі" схеми, якими користуються постачальники вживаних речей. До того ж, усіх змусять платити податки і митні збори, тому це призведе до значного подорожчання таких товарів або до повного припинення постачання. Нардеп пояснив, що йдеться не лише про схеми, коли продавці елітного одягу ввозять брендові речі:

"Мова йде про різні схеми, які так чи інакше пов’язані з імпортом одягу. Це і магазини секондхенду, які також ввозять одяг за заниженою вартістю навіть в порівнянні з секондхендом. І мова йде про тих, хто взагалі з особливим цинізмом завозить наддорогі товари під виглядом секондхенду".

Гетманцев запевнив, що із цими схемами "сьогодні ефективно бореться і податкова, і митниця, об’єднуючи свої дані". Водночас із державної бази Податкової служби можна дізнатися, за якою вартістю компанія продає окремі одиниці цих товарів. А також порівняти з вартістю, яку задекларували:

"І різниця складає десятки разів. Тобто прекрасно, що працюють магазини, прекрасно, що працюють магазини секондхенд, прекрасно, що працюють магазини брендових речей. Нехай працюють, нехай розвиваються, але при цьому нехай з кожної речі сплачують податки армії. Бо все, що ми збираємо сьогодні в якості податків, йде на армію".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації