В Україні можуть заборонити відключати світло 6 категоріям громадян: кого стосується

Україні влада може заборонити відключати світло 6 категоріям вразливих громадян. Йдеться про відключення за борги. Також ЗМІ повідомляли, що у разі аварійних відключень електроенергії таких споживачів мають заживити в першу чергу, проте ці дані вже спростували.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Міністерство соціальної політики розробило проєкт урядової постанови, у якій також пропонується заборонити відключати електроенергію за несплату деяким вразливим категоріям населення. Мінсоцполітики пропонує виділити 6 категорій вразливих громадян:

- отримувачі житлових субсидій;

- особи з інвалідністю І та ІІ групи, у тому числі особи, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю або за особою з інвалідністю з дитинства, які не є одержувачами субсидій;

- особи, які утримують дитячі будинки сімейного типу та не є одержувачами житлових субсидій;

- багатодітні та малозабезпечені сім'ї, які не є одержувачами житлових субсидій;

- прийомні сім'ї, які мають під опікою 3-х чи більше дітей і не є одержувачами субсидій;

- побутові споживачі електроенергії, які перебувають у житлових приміщеннях (квартирах, будинках), життя та здоров'я яких залежить від безперервної роботи медообладнання, що живиться від електричних мереж (має підтверджуватися відомостями та документами) і не є одержувачами субсидії.

При цьому для встановлення статусу вразливого споживача громадянам буде потрібно звернутися особисто або в електронній формі через особистий кабінет на офіційному сайті постачальника універсальних послуг із заявою про взяття на облік і застосування спеціальних заходів захисту вразливих споживачів. Водночас вразливим споживачам пропонуватимуть реструктуризацію боргів.

Як пояснив перший заступник голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко ("Батьківщина"), проєкт постанови стосується виключно відключень боржників. У документі не йдеться про планові або аварійні відключення світла через російські атаки на українську енергосистему.

"Як при аварії, знеструмленні цілої області чи майже всієї країни, як це було у листопаді 2022-го, можна відключити квартиру 71, 72 та 73, де живуть бізнесмени 1,2 та 3, а квартиру 74, де живуть пенсіонери, не відключати?.. У ньому (проекті постанови. – Ред.) жодного слова про обстріли, дефіцит, відключення", – зазначив Кучеренко.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації