У нас інших проблем немає? Голова Нацбанку Пишний пропонує українцям подумати про новий дизайн гривні
Голова Національного банку запропонував почати дискусію щодо нового дизайну гривні і заявив, що це — нормальний еволюційний процес.
«Ми точно не плануємо вже завтра змінювати дизайн банкнот, але прагнемо цієї дискусії, хочемо почути думки українців — як істориків, митців, експертів та просто громадян», — написав Андрій Пишний, голова НБУ, у колонці для Історичної правди, пише NV.
На його думку, слід замислитися над тим, як має змінитися зовнішній вигляд національної валюти, щоб «говорити» не про минуле, а про сучасне та майбутнє, та над тим, які сенси має транслювати українська гривня про цінності нашої держави та історичні події.
Пишний зазначив, що дизайн банкнот, якими ми користуємося, затверджено у 1992 році.
«Звісно, він модернізувався за цей час, наразі в обігу перебуває четверте технологічне покоління гривні, посилився захист грошей. Але концепція їх залишилася незмінною: відтворення на лицьовій стороні портретів постатей, які зробили значний внесок у розбудову Української держави на різних історичних етапах. А на зворотному боці - зображення архітектурних пам’яток, пов’язаних із діяльністю цих видатних особистостей, зображених на лицьовому боці», — написав голова НБУ.
У той же час, за словами Пишного, Україна та українці змінилася за 30 років і нове покоління має право сказати, яке символи воно хоче бачити на наступній банкноті.
-
На Вижниччині вчителька української мови за грантові кошти створила овечу ферму, де можна придбати крафтові органічні сири, вовну та м’ясо
-
Через квітневі морози в Україні буде великий неврожай не лише абрикос. Ціни на фрукти будуть шаленими
-
Відтепер податківці ідентифікують громадян, які продають свої товари через Інтернет та отримують грошові перекази
-
Маєте авто на бензині? Чи страшні бензини з біоетанолом, якими доведеться заправлятися? Пояснення експерта Сергія Куюна
-
Восени українці можуть залишитись без газу: ситуація на межі колапсу
-
Незабаром на Буковині розпочнеться виробництво яблучного квасу