У Чернівцях 50 жінок ВПО безкоштовно навчилися пошиттю одягу на спеціальних курсах, організованих для переселенок
За 2024-й рік 50 жінок, які знайшли тимчасовий дім у Чернівцях, навчилися шити з нуля. Ще 200 отримали юридичні консультації та допомогу психолога.
За рік, що минає, 50 жінок ВПО з Чернівців безкоштовно навчилися пошиттю одягу, на курсах, організованих для переселенок ГО «Центр «Побратим» в рамках проєкту «Три опорних точки відновлення жінки ВПО».
Проєкт реалізовувся протягом року 2024 року в Чернівцях, Одесі та Запоріжжі і передбачав онлайн та онлайн курси та психологічні консультації та юридичну допомогу.
Проте саме в нашому місті жінки, які через російську агресію втратили дім, мали можливість офлайн навчитися пошиттю одягу з нуля.
Викладачка курсу Оксана Твардовська на локації ГО Центр "Побратим" на техніці, закупленій в рамках проєкта, навчала пошиттю одягу з нуля до готового виробу, в тому числі визначати типи фігури, підбирати тканини, кроїти, зшивати деталі.
«Курс дає необхідні навички для подальшого працевлаштування у сфері виготовлення одягу, а також знання для відкриття власної справи з пошиття. Адже програма передбачає вивчення всього процесу - від підбору тканини і зняття мірок до пошиву готових виробів», - пояснює координаторка ГО «Центр «Побратим» Людмила Рубан.
«Якби мені хтось сказав, що я можу сама зшити костюм, то я б доволі скептично віднеслася до цього. Я багато років мріяла навчитися шити, але мрія залишалася мрією. Коли мені зателефонували і сказали, що я пройшла на проєкт по шиттю, то я від радості ладна була танцювати. В результаті я сама сшила костюм! Тепер шию для своїх діток і планую шити для себе. Дякую вам за реалізацію моєї мрії. Дякую за досвід та вміння, які я отримала. Вони безцінні», - ділилася враженнями від курсу переселенка пані Тетяна.
Ще близько 200 жінок-переселенок з регіону отримали юридичні консультації та психологічну допомогу.
Проєкт «Три опорних точки відновлення жінки ВПО» впроваджується ГО «Центр «Побратим» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
-
Клічук заявляє, що знайшовся інвестор на будівництво нового великого молу у Чернівцях навпроти гіпермаркету "Метро". Стало відомо, коли він запрацює
-
Як чернівецька грантерка завдяки урядовій допомозі супроводжує підприємців «під ключ»
-
У найближчі п'ять років багато професій зникнуть: стало відомо, кого торкнуться масові скорочення
-
На Буковині ніяк не можуть продати комбінат хлібопродуктів у Неполоківцях. Фонд держмайна готується вп’яте оголосити аукціон
-
Поповзли вгору: що відбувається з цінами на пальне?
-
Менше шуму, менше пилу на дорогах, мінімум пошкоджень покриття: Корейці запатентували нову технологію укладання асфальтного покриття в Україні