У Чернівцях 50 жінок ВПО безкоштовно навчилися пошиттю одягу на спеціальних курсах, організованих для переселенок
За 2024-й рік 50 жінок, які знайшли тимчасовий дім у Чернівцях, навчилися шити з нуля. Ще 200 отримали юридичні консультації та допомогу психолога.
За рік, що минає, 50 жінок ВПО з Чернівців безкоштовно навчилися пошиттю одягу, на курсах, організованих для переселенок ГО «Центр «Побратим» в рамках проєкту «Три опорних точки відновлення жінки ВПО».
Проєкт реалізовувся протягом року 2024 року в Чернівцях, Одесі та Запоріжжі і передбачав онлайн та онлайн курси та психологічні консультації та юридичну допомогу.
Проте саме в нашому місті жінки, які через російську агресію втратили дім, мали можливість офлайн навчитися пошиттю одягу з нуля.
Викладачка курсу Оксана Твардовська на локації ГО Центр "Побратим" на техніці, закупленій в рамках проєкта, навчала пошиттю одягу з нуля до готового виробу, в тому числі визначати типи фігури, підбирати тканини, кроїти, зшивати деталі.
«Курс дає необхідні навички для подальшого працевлаштування у сфері виготовлення одягу, а також знання для відкриття власної справи з пошиття. Адже програма передбачає вивчення всього процесу - від підбору тканини і зняття мірок до пошиву готових виробів», - пояснює координаторка ГО «Центр «Побратим» Людмила Рубан.




«Якби мені хтось сказав, що я можу сама зшити костюм, то я б доволі скептично віднеслася до цього. Я багато років мріяла навчитися шити, але мрія залишалася мрією. Коли мені зателефонували і сказали, що я пройшла на проєкт по шиттю, то я від радості ладна була танцювати. В результаті я сама сшила костюм! Тепер шию для своїх діток і планую шити для себе. Дякую вам за реалізацію моєї мрії. Дякую за досвід та вміння, які я отримала. Вони безцінні», - ділилася враженнями від курсу переселенка пані Тетяна.
Ще близько 200 жінок-переселенок з регіону отримали юридичні консультації та психологічну допомогу.



Проєкт «Три опорних точки відновлення жінки ВПО» впроваджується ГО «Центр «Побратим» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
-
До 65 гривень і вище? Що буде з цінами на пальне в Україні цього літа
-
Нинішній мер Чернівців Роман Клічук заробив перший капітал на Калинівському ринку, продаючи турецькі килими
-
У липні запустять євроколію до Ужгорода - на черзі Львів, Чернівці та Луцьк
-
У Вижниці учасник бойових дій відкрив магазин тканин разом із швейним ательє
-
У Чернівецькому центрі зайнятості мають 18 вакансій із заробітною платою від 30000 до 45000 грн. 60 тисяч пропонують масажистам і 85 бойовим медикам і самперам
-
З обстріляного ворогом Нікополя – на Сторожинеччину: як жінка відновлює зелений бізнес на новому місці