Неполоковецький хлібокомбінат на Буковині планують продати на аукціоні: яка вартість та умови

У Чернівецькій області оголосили аукціон з приватизації Неполоковецького комбінату. Стартова вартість становить понад 217 мільйонів гривень. Водночас новий власник повинен буде сплатити понад 26 мільйонів боргу установи.

Про це йдеться на сайті Фонду держмайна, пише Суспільне.

Хлібокомбінат розташований на земельній ділянці, яка перебуває у державній власності, та має площу понад 18 гектарів. Цільове призначення ділянки – розміщення та використання основних та допоміжних будівель підприємств переробної та машинобудівної промисловості.

Основний вид діяльності – виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості.

На території заводу є протирадіаційне укриття площею понад 132 квадратних метрів, втім воно не підлягає приватизації. Водночас до лота з продажу входять гаражі, водонапірні вежі, залізнична колія, насосні станції, майстерні, вагове депо, будівля млина, склади, елеватор, пекарня, авторозвантажувач та адмінбудівлі.

Неполоковецький хлібокомбінат
Будівля Неполоковецького хлібокомбінату. privatization.gov.ua

За інформацією фонду, станом на кінець березня на підприємстві було 50 працівників. А з 2021 року підприємство реалізувало товару на 17 мільйонів гривень.

Водночас станом на 31 березня хлібокомбінат має кредиторську заборгованість на понад 26 мільйонів гривень. Цей борг має погасити новий власник впродовж шести місяців. Також за цей період він не має звільняти працівників.

Аукціон відбудеться 24 червня.

Неполоковецький хлібокомбінат на Буковині
Споруди на території Неполоковецького хлібокомбінату. privatization.gov.ua

Рішення про приватизацію Неполоковецького хлібокомбінату ухвалили у липні 2021 року. Це пов'язано з тим, що підприємство збанкрутувало, мало щонайменше пів мільйона гривень боргу та фігурувало у судових провадженнях. Відтоді завод готували до аукціону та планували продати впродовж шести місяців.

Жителі громади були проти приватизації, бо переймались, що втратять роботу. Водночас менеджерка антикорупційної організації Transparency International Ukraine Христина Зелінська у коментарі Суспільного розповідала, що новий власник комбінату зможе вкладати гроші у розвиток підприємства — створювати нові робочі місця та платити в бюджет податки.

На підприємстві двічі проводили інвентаризацію, розповідала Суспільному заступниця начальника регіонального відділення фонду держмайна Ірина Комаровська.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації