Монобільшість вирішила списати багатомільярдні борги за газ: за них заплатять усі українці

Монобільшість Верховної Ради ухвалила рішення списати близько 100 млрд грн боргів на ринку газу. В результаті "обнулять" борги газзбутів, облгазів і теплокомуненерго. Використане блакитне паливо оплатять із державного бюджету: фактично своїми податками за це заплатять усі українці.

Це випливає із законопроєкту №3508-д, який 14 липня у другому читанні ухвалили 303 голосами (більшість з яких від "Слуги народу"). Варто відзначити, що велика частина боргів накопичилася в компаніях, які належать олігарху Дмитру Фірташу (він контролює цілу мережу облгазів і облгаззбутів). Про це пише Обозреватель.

Проти ухвалення документа виступала і частина експертного співтовариства. Наприклад, у громадянській мережі Опора заявили, що перед списанням боргів необхідно провести аудит і розібратися, за що хочуть заплатити податками українців.

Головні мінуси законопроєкту:

немає аудиту тієї заборгованості, яку вирішили компенсувати з держбюджету;

у борги входять "температурні коефіцієнти" і завищені норми споживання. Водночас температурні коефіцієнти ввели в 2017-му, а в облгази отримають компенсацію з 2015-го.

"Газзбути винні "Нафтогазу" майже 24 мільярди грн. У сукупності борги окремо взятого олігарха Фірташа, облгазів та газзбутів становитимуть 62 мільярди гривень перед НАК "Нафтогаз" і "Укртрансенерго", – додали представники фракції "Голос".

За інформацією видання, газові компанії Дмитра Фірташа заборгували десятки мільярдів гривень "Нафтогазу" й оператору ГТС. І поки влада обіцяє деолігархізацію, вводять санкції проти маловідомих контрабандистів, у Раді вирішили списати борги скандально відомого підприємця.


Коментарі:
Більше новин по темі: