Це шокує! Сотні тисяч українських багатіїв тримають у європейських банках суми на понад 200 тисяч євро
Україна отримала інформацію про 500 тисяч рахунків українців за кордоном із сумами понад 200 тис. євро, це перший крок у боротьбі з ухиленнями від сплати податків.
В Україні стартував перший етап обміну банківською інформацією із зарубіжними країнами, в рамках якого вдалося виявити близько 500 тисяч рахунків українців із сумами понад 200 тисяч євро. Система обміну базується на міжнародних стандартах CRS (Common Reporting Standard). Про це пише OBOZ.UA.
З 30 вересня 2024 року в Україні розпочалася реалізація важливого етапу міжнародного обміну банківськими даними податкових органів, у рамках якого наша країна отримує інформацію про закордонні рахунки громадян. Очікується, що це допоможе виявити тих, хто ухиляється від податків або приховує свої прибутки за кордоном. Система торкається лише "багатих" — власників рахунків із сумами від 200 тисяч євро.
Фахівці стверджують, що цей захід був продиктований необхідністю боротися з ухиленням від сплати податків. Згідно зі статистикою, понад півмільйона українців володіють рахунками за кордоном, на яких перебуває велика сума. Ця цифра говорить про те, що країна має чимало заможних громадян, чий фінансовий статус може бути під увагою податкових органів.
Проте експерти наголошують, що податкова служба поки що не зробила активних кроків щодо використання цих даних. Запити для декларування незадекларованих доходів не надходили, але ситуація може змінитися найближчим часом.
Важливий момент стосується й українців, які за кордоном можуть приховувати свої доходи. При цьому такі громадяни, наприклад, можуть отримувати соціальні виплати в країнах ЄС без врахування своїх доходів в Україні.
Очікується, що система обміну даними дозволить виявити такі випадки, забезпечивши справедливість у розподілі соціальних засобів.
Система CRS не тільки виявить великих податкових ухилістів, а й призведе до більш суворого контролю за всіма фінансовими операціями. Важливо пам'ятати, що приховані доходи та неправдиві дані, надані у банку, можуть призвести до штрафів та навіть закриття рахунку. Для українців це може стати додатковим стимулом дотримання податкових правил.
-
У 2024 році Буковина стала лідером за вартістю орендованого житла в Україні. Скільки вартує купити квартиру?
-
Особливості інтеграції віртуального кол-центру з CRM: ефективність і переваги
-
Vodafone і Київстар знову підвищують тарифи на свої послуги. Стало відомо, наскільки зростуть місячні пакети
-
Вакансії на Буковині із найвищою заробітною платою: які професії у дефіциті
-
«Auchan Україна» закриває єдиний гіпермаркет у Чернівцях. Стала відома причина
-
Українцям блокуватимуть картки за зняття готівки?