Банки готуються відчутно переписувати курс: що буде з доларом найближчими днями

В Україні очікується суттєва зміна готівкового долара – причому неоднорідна: зниження в купівлі та підвищення у продажу. В експертному середовищі прогнозують, що в період до 12 квітня курс американської валюти в банках перебуватиме в межах від 38,4 до 39,55 грн. Увечері ж 8 квітня вони купують її в середньому по 38,85-39,3 грн (купівля/продаж).

Про це пише OBOZ.UA.

Така ж ситуація очікується і в обмінниках, повідомив фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: у них вартість долара перебуватиме в межах від 38,5 до 39,5 грн. Увечері ж 8 квітня там визначили курс у середні 38,81/39,28 грн (купівля/продаж).

При цьому наголошується: основна частина обмінників та банків продовжить працювати зі спредом (різниця між курсами продажу та купівлі) у межах 20-25 коп. Однак у період з 9 по 11 квітня він може бути розширений до 20-30 копійок – "з огляду на посилення валютних ризиків на міжнародних ринках".

Водночас, зазначається, вже зараз банкам доводиться активно завозити валютну готівку з-за кордону. Причому:

- як для видачі валютних вкладів, що закінчуються;

- так і для забезпечення зняття валютної готівки з карток клієнтів-фізосіб.

При цьому, наголошується, завезення готівкової валюти в Україну значно перевищує її відтік. І, переважно, ця готівка:

- або осідає на депозитних та поточних рахунках громадян;

- або йде "під матрац" або до банківських осередків.

Загалом, зазначає аналітик, попри затримку американської фінансової та військової допомоги, НБУ на найближчий часо має досить великий запас міцності для утримання курсу гривні на прийнятному для нього рівні. Досягти ж цього вдалося, зокрема, за рахунок надходжень від:

- МВФ;

- міжнародних фінансових організацій;

- "наших інших західних партнерів".

"Такі резерви дозволяють мати певний тимчасовий люфт для гасіння тих чи інших фінансових "пожеж". Що в умовах війни дуже важливо", – розповів Козирєв.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації