Вирубка лісів у Карпатах може стати простішою: нардепи зареєстрували законопроєкт, який спростить проведення суцільних рубок

20 липня група народних депутатів зареєструвала законопроєкт №9516. У разі ухвалення він значно спростить проведення суцільних санітарних рубок, які масово використовуються для зловживань у Карпатах та інших регіонах України. Екологи вже виступили проти законопроєкту.

Про це повідомляє Українська природоохоронна група.

Наприкінці липня група парламентарів на чолі з Олександром Матусевичем − колишнім директором одного з карпатських лісгоспів − зареєстрували законопроект №9516. Одна з провідних норм законопроекту стосується суцільних санітарних рубок. Такі рубки масово використовуються по всій Україні, особливо в Карпатському регіоні. Як свідчать дослідження, левова частина санітарних рубок у горах є незаконними, адже під виглядом хворих та ослаблених вирубуються живі дерева. Наслідком таких рубок є ерозія, забруднення річок, паводки, втрата біорізноманіття.

«Процедура ОВД передбачає прозорість та публічність, що дуже заважає лісівникам, бо кожен може перевірити ділянки, які вони планують суцільно рубати. І побачити що ніякого суцільного всихання насправді немає. Якщо цей законопроект приймуть – то нас чекає катастрофічне збільшення обсягів суцільних санітарних рубок, в першу чергу в Карпатах», − коментує керівник експертного відділу Української природоохоронної групи Петро Тєстов.

Зараз усі суцільні санітарні рубки площею понад 1 га потребують процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД). Законопроектом №9516 депутати пропонують скасувати необхідність ОВД для більшості санітарних рубок. І рубати натомість за рішенням самих лісгоспів або інших комісій з питань надзвичайних ситуацій.

«Лісівники й без того часто не проводять ОВД для санітарних рубок, тим самим порушуючи закон. Зараз вони хочуть це беззаконня узаконити і рубати ліси за рішенням малозрозумілих комісій. Які, звісно, ніколи не будуть проти рубок», − наголошує біолог Української природоохоронної групи Єгор Гриник.

Інше важливе положення законопроекту №9516 − це послаблення вимог до висадки нових лісів. Зараз законодавство зобов’язує проводити ОВД висадки лісу, якщо вона відбувається на площі понад 20 га. Депутати хочуть підняти цей показник до 50-150 га.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації