Вітання Буковинським Карпатам! Сьогодні в світі відзначають Міжнародний день гір

Міжнародний день гір був заснований у 2003 році, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Гори займають понад чверть поверхні Землі і є домом для 15% населення світу. Вони не тільки забезпечують засобами до існування й добробуту понад мільярд жителів планети, але й опосередковано впливають на мільярди тих, хто мешкає біля їх підніжжя. Зокрема, гори дають прісну воду, енергію і продовольство – ресурси, яких у майбутньому буде все менше й менше.

При цьому, в гірських районах найбільш високий рівень бідності, й вони є надзвичайно вразливими під дією змін клімату, знеліснення, деградації ґрунтів та інших катастроф. Кожен третій мешканець з гірських районів країн що розвиваються, страждає від браку продовольства й змушений жити в злиднях та ізоляції.

Генеральна Асамблея ООН закликала міжнародне співтовариство організовувати в цей день заходи на всіх рівнях з метою пропаганди значення сталого розвитку гірських регіонів. Просвітницькі заходи, як правило, включають тематичні книжкові ярмарки, симпозіуми, лекції та семінари, а також тематичні заняття в школах. Товариства любителів гір зазвичай проводять пізнавально-розважальні заходи протягом тижня.

БукІнфо

В Україні є Карпатські гори (найвищою є гора Говерла, висота 2061 м) та Кримські гори (найвища вершина – гора Роман-Кош, висота 1945 м). До Міжнародного дня гір пропонуємо вам декілька цікавих фактів про Карпати:

- Першою геологічною картою в Україні була геологічна карта Карпат, складена С. Сташицем в 1809 р.
- Найбільш високогірна конструкція була встановлена в 1996 році на г. Говерла — це 5-метрова стела, на якій розміщено державні символи – жовто-блакитний прапор і тризуб.
- Найвищим населеним пунктом України є село Віпчина, яке знаходиться в Карпатах, в Чернівецькій області. Висота його 1100 метрів над рівнем моря.
- У Карпатах знаходиться найбільше озеро в Україні — Синевир. Воно займає площу близько 7га. Глибина його близько 24 м. Розташувалося озеро на висоті 989 м над рівнем моря.
- У 1907 році на території гірського царства були виявлені викопні тварини закінчення льодовикового періоду. На глибині близько 12 з половиною метрів знайшли мамонта, а ще глибше — величезного оленя, носорога, різних птахів і представників класу земноводних.
- У Карпатах є унікальне джерело газованої води, розташоване в селі Келечин, в Закарпатській області. Має особливий хімічний склад і лікувальні властивості.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації