В Опришенах на Глибоччині місцеві мешканці разом із переселенцями заклали молодий сад-парк
Днями у селі Опришени Глибоцької ТГ місцеві мешканці разом із гістьми, які знайшли прихисток на Глибоччині, рятуючись від ворожих куль, заклали молодий сад-парк. Київщина, Харківщина, Маріуполь, Донецьк, Луганськ, Буковина - кожне деревце тут, як об'єкт історичної пам'яті, промовлятиме і через кілька десятиліть, нагадуючи, як ми об'єднували зусилля на шляху до Перемоги!
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила ініціаторка та модераторка проєкту, членкиня Чернівецького обласного об'єднання ВУТ "Просвіта" ім. Т.Шевченка Олена Рєпіна.
За словами голови Глибоцької ТГ Григорія Ванзуряка, Глибоцька територіальна громада має позитивний досвід співпраці із переселенцями. "Ми поєднані не лише спільною волонтерською діяльністю. Коли стояло питання якнайшвидшої реєстрації внутрішньо-переміщених осіб, а ЦНАП не встигав, бо зависали програми, наші гості самі запропонували допомогу. І було організовано додатковий пункт прийому документів, де працювали самі ж переселенці", - сказав він.
Староста села Опришени Микола Попович, де заклали молодий сад-парк, розповідає, що їхнє село з перших днів війни було в числі тих, які прийняли на себе основну хвилю людей. "Довга черга із автівок в 4 ряди виїжджаючих за кордон пролягла через Опришени. Ми не стояли осторонь: було налагоджено харчування, облаштовано вбиральні, місцеві мешканці надавали людям з черги можливість прийняти душ, переодягнути дітей, відпочити, запрошуючи у свої домівки. І зараз у селі залишаються ті, кому поки що немає куди повернутися", - зазначив він.
Атмосфера заходу, ініційованого "Просвітою" Буковини, була дуже щирою. До висадження дерев долучились цілими сім'ями, а також учні місцевої школи, на акцію приїхали старости та переселенці з інших сіл громади.
Учасників заходу на гарну роботу надихав виконанням українських пісень Народний артист України Іван Дерда.
Після закладин саду всіх учасників пригощали смаколиками та фірмовим тортом у патріотичних кольорах.
Один з інтернет-магазинів надав для проєкту 250 саджанців яблунь, 100 груш, 110 кущів смородини і по 1000 цибулин лілій та гладіолусів. А для саду-парку в Опришенах надали ще й 2 унікальних американських клени. До створення садово-паркової зони долучилися й місцеві підприємці, надавши туї та декоративні кущі і дерева.
*****
Співорганізаторам проєкту є громадянський рух "Єдина Альтернатива": іменні таблиці-паспорти садів, доставка саджанців, просування ідеї проєкту у громадах тощо.
Як зазначив лідер руху Володимир Мороз: "Ворог сподівався розділити наш народ. Натомість у ці важкі часи ми стали ближчими, згуртованішими, єдиним серцем відчуваємо біль одне одного, готові прийти на допомогу. І молодий сад - один зі способів зафіксувати цей період становлення єдиної української нації".
Громадський діяч та знаний краєзнавець Олександр Шкурідін, який взяв на себе левову частку в організації проєкту, розповів, що такі сади протягом травня буде закладено у Мамаївській, Сторожинецькій, Великокучурівській, Заставнівській, Кадубовецькій, Новоселицькій, Кам'янецькій, Глибоцькій громадах.
Цим проєктом Буковина долучається до Всеукраїнської ініціативи "Сади Перемоги", що спрямована на використання доступних земельних ділянок для вирощування харчових продуктів задля недопущення продовольчої кризи, яка може виникнути внаслідок війни через напад росії на Україну. Ця ініціатива проекту Супровід урядових реформ в Україні та українського уряду (Мінагро, Мінрегіон та МЗС).
-
Показали, як лісівники на Буковині підгодовують диких тварин
-
Чернівці увійшли до 12 українських громад, які приєднаються до SUN4Ukraine — ініціативи Місії ЄС з кліматично нейтральних та розумних міст. Міста обиралися з-поміж 105 муніципалітетів
-
У буковинських громадах почали масовий відстріл лисиці: кількість тварин збільшилася вдесятеро і це приносить шкоду селянам
-
Екологи б’ють тривогу: ДП «Ліси України» відмовило у наданні статусу пралісових пам’яток природи для понад 5 тисяч гектарів найцінніших лісів у Карпатах
-
Експерти б’ють тривогу: перешкоди на річках Чернівецької області загрожують здоров’ю водних екосистем
-
Зміна клімату веде світ до небезпечної фази глобального висихання: запас прісної води на Землі впав до нового тривожного мінімуму