Тіло покрилося плямами після купання. На курортах Азовського моря навала медуз, вчені назвали причину явища

У нинішньому році українські курорти на Азовському морі заполонили медузи, пише НВ.

Відпочивальники скаржаться на неможливість купатися в морі в Бердянську і Кирилівці Запорізької області, а також в Лазурному Херсонської області.

Що відбувається на курортах Азовського моря

Фото і відео ситуації на пляжах курортів публікують у соцмережах.

Фото: Yuliya Kafo / Facebook
Фото: Yuliya Kafo / Facebook

Орендарі місцевих пляжів намагаються впоратися з ситуацією. Так, в Бердянську туристів просять не витягувати медуз на берег, оскільки процес розкладання супроводжується сильним неприємним запахом.

Уже є перші постраждалі від навали медуз.

У Кирилівці після купання в морі у дівчинки з’явилися на тілі червоні плями.

Рідні дитини стверджують, що під час купання медуз у воді не було, але плями на шкірі пов’язують саме з ними.

Фото: ria-m.tv

За словами відпочиваючих, вода в деяких місцях нагадує желеподібну масу.

Як пропонують захиститися від медуз

В Інституті рибного господарства і екології моря пропонують захищати акваторію моря за допомогою спеціальних сіток. Такі бар'єри встановлюють по периметру води. Огорожа з буйками і сіткою формує своєрідний басейн з проточною морською водою.

У Бердянську є підприємство, яке займається виробництвом і поставками бар'єрних систем проти медуз.

«Захисні сітки довжиною від 30 до 400 метрів легко встановлювати і прибирати, вони не являють жодної небезпеки для морської фауни. Спеціальні антимедузні сітки, що захищають купальщиків від медуз, виготовляють з поліамідного (капронового) матеріалу з розміром вічка від 30 до 100 мм», — відзначили на сайті підприємства.

На пляжах міста вже почали встановлювати такі бар'єри.

Що кажуть науковці

За словами вчених, в останні роки загострилася проблема катастрофічного збільшення медуз в Чорному і Азовському морях. Медузи в Азовському морі представлені двома видами — корнерот (Rhizostoma pulmo) і аврелія, або вухата медуза (Aurelia aurita).

Крім прямої шкоди здоров’ю людини через опіки щупалець (ці частини тіла медуз і навіть дрібні фрагменти залишаються небезпечними для людини навіть протягом певного часу після загибелі тварин) і органічного забруднення водойми, медузи ще й стають потужними конкурентами цінних промислових риб.

На думку фахівців, більш інтенсивне поширення медуз в Азовському морі може бути пов’язано зі збільшенням чисельності цих тварин в Чорному морі в останні роки і, відповідно, більш масового їх потрапляння в Азовське море через Керченську протоку навесні.

Свою роль також відіграє поступове наближення солоності Азовського моря до солоності Чорного моря через зміни у водному балансі Азовського басейну.

Серед інших причин — досить теплі зими і масова присутність планктону, який є кормом для медуз.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації