На Гравітоні почали масову вирубку дерев: мешканці б’ють на сполох, - МБ

У мікрорайоні Гравітон у Чернівцях, між вулицями Руською та Бориспільською, почали вирубку дерев на схилі.

Під загрозою опинилися будинки 249, 251 та 251а. Мешканці б`ють на сполох, йдеться у публікації "МБ".

Олена Скворцова, мешканка одного з цих будинків, розповідає, що вирубку дерев розпочали ще на початку квітня 2020 року, а зараз їх там майже не залишилося.

"Поблизу наших будинків вже двічі було проведено незаконну вирубку дерев на зсувонебезпечному схилі на території міського скверу. Незрозумілі роботи там розпочалися ще у квітні 2020 року. Жодних пояснень та притягнення винних до відповідальності не було. 29 березня 2021 року незаконні роботи було лише пришвидшено", – розповідає жінка.

Пані Олена стверджує, що, згідно з рішенням міської ради від 11.06.2020 року, ця територія внесена до переліку скверів міста. А отже, будь-яке втручання без дозволу неможливе.

Дерев на схилі майже не залишилося, навіть пні викорчували.

У мікрорайоні Гравітон у Чернівцях, між вулицями Руською та Бориспільською, почали вирубку дерев на схилі. Фото МБ

Жінка розповідає, що колись на цьому місці обрив мали укріпити бетоном, проте цей задум не реалізували.

– Під час будівництва цього житлового масиву багато років тому вже було враховано, що весь обрив має укріплюватися бетоном. Цей задум так і не був реалізований. Берегоукріплювальні роботи з облаштування оглядового майданчика так і не провели, – розповідає жінка.

Жителі впевнені, що це справа підприємців, які нещодавно на території Гарячого Урбану, що знаходиться поблизу, відкрили заклад харчування, а завдяки цій території хочуть розширити його. Днями туди вже навіть завезли будівельні матеріали та готуються до робіт.

Начальник комунального підприємства "Трест зеленого господарства і протизсувних робіт" Олександр Брязкало повідомив, що ці роботи здійснює не трест, а хто займається вирубкою дерев, вони не знають.

У Державній екологічній інспекції Карпатського округу повідомили, що наразі розглядають звернення громадян щодо незаконної вирубки на цій території.

– Наразі у нас є звернення від громадян щодо цього схилу. Земельна ділянка є приватною власністю. Питання законності вирубки розглядається екологічною інспекцією. Хто ж саме є власником території, то ми такою інформацією не володіємо, – відповіли у пресслужбі інспекції.

Мешканці мікрорайону ж бояться, щоб з їхніми будинками не повторилася доля зсувів на вулицях Одеській та Барбюса у 1995 році.


Коментарі:
Більше новин по темі: