Екологічна катастрофа в Лужанах: отруєно річку Совиця. Місцеві жителі б"ють на сполох - хто їх почує?

Редакція БукІнфо сьогодні отримала від жителя Лужан цікавий допис, щодо ситуації із забрудненням місцевої річки Совиця.

Житель Лужан до редакції БукІнфо:

"Ми отримали роз'яснення від працівника спиртового заводу який раніше там працював. І він детально роз' яснив що, для нормальної роботи обдладнання і систему тобто дифлегматори потребують постійної періодичної очистки від накипу, і застосовують для цього СОЛЯНУ КИСЛОТУ! За його словами, оскільки це самий дешевий засіб для очистки такої потужної системи.

Але і тут халепа соляна кислота вбиває не всі бактерії і тому потрібно добавити МАРГАНЦОВКУ. Цим і можимо пояснити річку червоного кольору. Якщо згадати попередній випадок півтора місяці тому була така ситуація, також було виявлено мор 20 раків та рибу у водоймі, подумали що спекотні дні.

Але ось знову півтора місяці потужні мор риби. Можна здогадатися що систему промивають кожні півтора місяці.

Біля спиртзаводу знаходиться декілька вихідних труб які проведенні саме в річку Совиця. Через них і здійснюється скидання отруйної промивочної рідини як правело в ночі або під час сильних опадів дощу. Звичайно цю рідину мали б транспортувати для очищення до очисних резервуарів в Калуші що є для керівництва значно затратним так як послуга ця для перероблення такої кислоти також не з дешевих. Але керівництво вирішило скинути це в р. Совицю тому як це найпростіше і без коштовно. Байдуже що річка протікає впритул між оселями місцян і криниці з питною водою майже в кожному господарстві. Та от подумати тільки що цей розчин попаде в криниці людей, волосся встає дибки...", - зазначає наш дописувач.

Нові фото з мертвою рибою у річці Совиця в Лужанах:

*****

Нагадаємо, вчора до редакції БукІнфо звернулися жителі смт. Лужани Чернівецького району (колишній Кіцманський), які вчора і сьогодні почали фіксувати багато мерлої риби в річці Совиця.

Очевидці, які надіслали нашій реакції фото, помітили масовий мор риби по руслі річки нижще спиртзаводу. Також повідомляють, що в ніч з 4 на 5 липня, а також з 5 на 6 липня вода у Совиці була червоного кольору.

Сьогодні біля мосту по вул. Лесі Українки в Лужанах видно багато риби під верхом, яка просто задихається.

Лужанці просять про допомогу екологів і звертають увагу правоохоронців.

Редакція БукІнфо триматиме ситуацію на контролі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації