Фахівці з’ясували причину загибелі риби в річці Совиця у селищі Лужани: була отруєна вода

Фахівці з’ясували причину масового мору риби у річці Совиця в селищі Лужани на Буковині. Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Чернівецькій області.

Так, 7 липня 2022 року до Кіцманського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надійшло повідомлення про загибель риби в річці Совиця Ставчанська, що протікає в смт Лужани та с.Мамаївці Чернівецького району.

На місце події виїхала група спеціалістів Держпродспоживслужби, а саме спеціалісти Кіцманського управління та Чернівецької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби з метою встановлення причин загибелі риби. Разом із представниками Мамаївської територіальної громади, місцевої поліції проведено обстеження місць виявлення загинувшої риби та комісійно відібрано зразки води із річки Совиця Ставчанська у смт. Лужани та с. Мамаївці для проведення фізико-хімічного та мікробіологічного лабораторних досліджень.

Через непридатність загинувшої риби лабораторні (бактеріологічні, паразитологічні та інші) дослідження не проводилися. Уся загибла риба в кількості 29 кг була знищена в біотермічній ямі із дотримання ветеринарно-санітарних вимог.

Відповідно до результатів проведених лабораторних досліджень, проведених Чернівецькою регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, вода річкова не відповідає по мікробіологічних (перевищений вміст лактозопозитивної кишкової палички) та фізико-хімічних (перевищений вміст аміаку) показниках Гігієнічним вимогам до складу та властивостей води водних об’єктів в пунктах господарсько-питного і культурно-побутового використання, затверджених Державними санітарними правилами планування та забудови населених пунктів (від 19.06.1996 р. №173).


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації