Чорне море різко змінило свій колір. Чому це загрожує масовій загибелі морських істот?
Наукові спостереження свідчать про значну зміну кольору Чорного моря. Ще недавно, зображення з космосу показували море в насиченому темно-синьому відтінку, проте тепер воно набуло відтінок яскравого смарагду. Особливо це помітно в районах біля узбережжя Болгарії та Румунії, а також біля дельти річки Дунай.
У травні цього року море почало змінювати свій колір, що, за даними вчених, спричинено інтенсивним розмноженням фітопланктону. Зображення, отримані за допомогою супутника “Аква”, показують, що колір води трансформувався з темно-синього в яскраво-зелений. (Тут біля берегів Туреччини).
Про це пише видання Т4.
Ці перетворення відзначені також біля узбережжя України на початку червня. Фахівці попереджають, що такий бурхливий ріст фітопланктону може викликати падіння рівня кисню у воді, що згодом призведе до масового загибелі морських істот.
Вчені з NASA вважають, що ці процеси є частиною щорічних явищ, але в травні 2024 року їх інтенсивність зросла. Вони вказують на яскраве, весняне цвітіння фітопланктону, яке стимулюється низкою чинників, зокрема впливом великих річок, таких як Дунай, Дніпро, Ріоні, та Дністер, які впадають у Чорне море та приносять з собою поживні речовини.
Це цвітіння є наслідком високої активності фітопланктону, який складається з мікроскопічних водоростей та ціанобактерій, що живляться сонячним світлом і служать джерелом їжі для риб і молюсків. Ці мікроорганізми виробляють їжу через фотосинтез, використовуючи хлорофіл і поживні речовини з води.
У Чорному морі зафіксовано більше 150 видів фітопланктону, що сприяє біорізноманіттю морського життя. Їхня активність іноді призводить до масового розквіту, що видно з космосу і малює унікальні візерунки у воді.
-
Чернівці увійшли до 12 українських громад, які приєднаються до SUN4Ukraine — ініціативи Місії ЄС з кліматично нейтральних та розумних міст. Міста обиралися з-поміж 105 муніципалітетів
-
У буковинських громадах почали масовий відстріл лисиці: кількість тварин збільшилася вдесятеро і це приносить шкоду селянам
-
Екологи б’ють тривогу: ДП «Ліси України» відмовило у наданні статусу пралісових пам’яток природи для понад 5 тисяч гектарів найцінніших лісів у Карпатах
-
Експерти б’ють тривогу: перешкоди на річках Чернівецької області загрожують здоров’ю водних екосистем
-
Зміна клімату веде світ до небезпечної фази глобального висихання: запас прісної води на Землі впав до нового тривожного мінімуму
-
В одній з громад Буковини почали відстрілювати лисиць, яких розвелося дуже багато і ходять селом