Село Ожеве на Сокирянщині: Екологічний колапс в умовах карантину - наскільки це можливо?

НАЗЛО МАМІ ВІДМОРОЖУ ВУХА? / 

На території села Ожеве розташоване наше міське сміттєзвалище. Об’єкт перебуває у комунальній власності територіальної громади і функціонує з 1986 року. Задля його утримання в належному стані Новодністровською міською радою систематично виділяються кошти, за які проводяться відповідні роботи. Виготовлено всі необхідні документи. Результати численних перевірок свідчать, що системних порушень при використанні сміттєзвалища не допускалося, - повідомляє Новодністровська міска рада на своєму сайті.

 

Земельну ділянку, на якій розташоване сміттєзвалище, орендує суб’єкт господарювання, що обслуговує даний об’єкт. На сьогоднішній день це ‑ ТОВ «Аванті+». Ще в грудні минулого року підприємство надіслало до Ожівської сільської ради проект договору на продовження оренди ділянки у 2020 році. Та іншою стороною договір не був підписаний без пояснень причин.

 

Незважаючи на це, ТОВ «Аванті+» справно сплачувало кошти за оренду землі, з урахуванням нової нормативно-грошової оцінки (тобто дещо більше, як в минулому році). До того ж цим полігоном беззаперечно користуються й самі мешканці села Ожеве, адже іншого подібного об’єкту на їхній території немає, а тверді побутові відходи утилізувати таки десь потрібно.

 


І ось 2 квітня 2020 року Ожівська сільська рада ухвалила рішення «про закриття з 1 травня сміттєзвалища в межах с.Ожеве». Цим же документом Новодністровську міську раду та ТОВ «Аванті+» зобов’язують виконати рекультивацію об’єкта. Також міській раді пропонується визначити під полігон твердих побутових відходів інше місце.
 
Дане рішення було отримано Новодністровською міською радою і 23 квітня розглянуто на сесії

При обговоренні більшість депутатів висловлювали думку, що рішення Ожівської сільської ради має політичний підтекст, адже міське сміттєзвалище вже не один раз ставало важелем впливу на Новодністровськ з боку Сокирянського районного керівництва. Щоб не загострювати ситуацію, дехто пропонував не втручатися, адже йдеться про договірні відносини між суб’єктом господарювання (ТОВ «Аванті+») та органом місцевого самоврядування (Ожівською сільською радою), а Новодністровська міська рада в даному випадку виступає лише третьою стороною.
 
З іншого ж боку депутати переконані, що у цій суперечці арбітром має стати вище керівництво, в тому числі правоохоронні органи, бо в умовах надзвичайної ситуації, яка є в Україні і пов’язана із поширенням небезпечного захворювання, недопустимі будь-які дії, що можуть погіршити екологічний стан в тому чи іншому населеному пункті. Зважаючи на політику добросусідства, виходячи із реалій та з огляду на найближчі перспективи, Новодністровська міська рада надала відповідь. Обумовили, звісно, й альтернативи.
 
Зрозуміло, що в настільки стиснуті терміни нову територію для складування сміття виділити просто неможливо, адже це потребує численних рішень, погоджень, затверджень, в тому числі на найвищих інстанціях. Та й це вже вчорашній день. Сьогодні необхідно думати про застосування нових технологій (сміттєсортування та промислова утилізація). Напрацювання в Новодністровської міської ради вже є, але втілити їх також неможливо в терміни, запропоновані Ожівською сільською радою.
 


Та, на жаль, коректне, здавалось би звернення викликало в наших сусідів шквал емоцій, висловлених у листі до секретаря Новодністровської міської ради №181 від 24.04.2020р.
 


Ним попереджають, що Ожівська сільська рада «змушена вдатися до радикальних заходів» і має намір реалізувати своє рішення згідно чинного законодавства.

Які будуть заходи і як вирішиться проблема – покаже час. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації