Зривання та продаж первоцвітів на Буковині поставлено на конвеєр

НИЩИМО ФЛОРУ / 

Це заохочують ті, хто купує крокуси, проліски, підсніжники, конвалії на людних місцях у центрі Чернівців. Здебільшого квіти продають навіть з цибулинами, остаточно знищуючи їх ареали, - пише видання "
Голос України".

Вартує ця лісова краса - 10-20 гривень. Діє налагоджений ланцюг з тих, хто зриває, закуповує у них та реалізаторів. За межі області, переважно у Київ, Одесу, Харків вивозять сотні тисяч рідкісних весняних видів, занесених до Червоної книги України. У цих містах за первоцвіти вже правлять - 30-50 гривень.

За словами кандидата біологічних наук, професора ЧНУ Іллі Чорнея, крім Червоної книги, підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, який у народі називають бриндушками, білоцвіт весняний, рябчик шаховий, більше відомий як дикий тюльпан, ще й занесені до різних міжнародних природоохоронних списків.

Він каже, що надземні частини цих рослин живуть лише протягом кількох тижнів, а решту часу перебувають у стані спокою у вигляді бульб, цибулин чи кореневищ. Серед рослин, які постраждали найбільше - рябчик шаховий. Переважно найперше квіти зривають в околицях Чернівців - на Гарячому Урбані та Цецино. Люди ще пам'ятають, як колись всі схили та поля Рогізни, Старої Жучки, Мамаївців були фіолетовими.
 

Тому до рейдових перевірок екологи залучають поліцію та громадських інспекторів. У випадку виявлення торгівлі первоцвітами потрібно телефонувати за номером "102", наголошують у поліції. 

 

Фото МБ


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації