З січня по листопад 2021 року населення України скоротилося на 400 тисяч. Це сумний рекорд за 11 років

З січня по листопад 2021 року населення України зменшилося майже на 400 тисяч людей. Це рекордний показник за останні 11 років.

Загалом за 11 місяців минулого року померло 650 тисяч українців. Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Державної служби статистики України.

"З огляду на кількість новонароджених з січня по листопад 2021 року населення зменшилося майже на 400 тисяч", – йдеться в повідомленні.

Смертність в Україні у 2021 році


Крім того, у листопаді померло майже 88 тисяч українців. Цей показник також є рекордним. Причому не лише за час пандемії коронавірусу, а й за період із 2013 року.

Загалом з 2010 року населення України поменшало на понад 2,6 млн громадян. Це пояснюється тим, що показник смертності останнім часом перевищує показник народжуваності.

Смертність в Україні за роками

Основними причинами смертності українців є серцево-судинні захворювання, на другому місці COVID-19. До п'ятірки також увійшли онкологія, захворювання органів дихання та нещасні випадки.

Причини смертності українців

Нагадаємо: влітку 2021 повідомлялося, що з початку року смертність в Україні зросла на чверть порівняно з аналогічним періодом минулого року. Усього з початку року в Україні померло 299 964 особи. Як повідомив Держстат, чисельність населення країни продовжує скорочуватися.

За підрахунками ООН, до 2100 року українців стане на 45% менше. Експерти ж називають це природним процесом і не бачать необхідності бити на сполох, пише Обозреватель.

До речі

У найближчі 30 років кількість українців скоротиться на сім мільйонів. Так, до 2050 року замість 41 млн громадян нас залишиться лише 35 млн. Такої думки дійшли аналітики Організації Об'єднаних націй. Втрата українського населення відбувається з рекордно високими темпами.

На це впливає відразу кілька негативних факторів: старіння нації, низька народжуваність, пандемія та трудова міграція, яка нерідко завершується переїздом за кордон на постійне місце проживання та асиміляцією. Усі вони безпосередньо йдуть за несприятливою економічною обстановкою.

За даними статистки Держстату, на 1 грудня 2021 року в Україні проживає 41 мільйон 208 тисяч 106 людей.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації