Як у Сумах поліцейський приймав пологи, бо породілля не підпускала до себе лікарів. Ексклюзив від кореспондентки БукІнфо

Заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький днями оприлюднив інформацію про те, що Дмитро Зуєнко прийняв пологи у 33-річної жінки, адже лікарі звернулися за допомогою до правоохоронців.

“Супровід породіль вже став звичною справою. А от приймати пологи, як цього разу в Сумах, це щось новеньке”, – написав він на сайті установи.

Білошицький додав, що коли лікарі звернулися на лінію 102, патрульний Дмитро Зуєнко без вагань став асистентом і допоміг вмовити перелякану жінку народити власну дитину.

Без поліції – ніяк!

Ми з’ясували, що в цій історії були задіяні декілька працівників патрульної служби. Перша бригада супроводжувала мешканку обласного центру з дому до медичної установи, здала її в руки персоналу та з відчуттям виконаного завдання поїхала назад. Але це був тільки початок. За кілька годин жінці знову знадобилася допомога людей в формі.

Кореспондентка БукІнфо поспілкувалася з Дмитром Зуєнко, про героїчно-курйозний вчинок якого у мережі Фейсбук розповів Олексій Білошицький. Співрозмовник поділився з нами усіма подробицями тієї незвичної нічної зміни.

В патрульній поліції працюю вже з 2016 року, обіймаю посаду заступника командира роти, - каже герой публікації. – В ніч з 12 на 13 лютого ближче до опівночі надійшов сигнал: на 102 звернулися лікарі Сумського обласного перинатального центру. Я спочатку спрямував їх на службу екстреної допомоги, але вони запевнили, що кличуть на допомогу саме поліцію! Запевняли, що ще ніколи не стикалися з таким випадком: це вперше, коли вони не можуть впоратися з породіллею!

Застосовував… фізичну силу

Пану Дмитру – 33 роки. Він ровесник породіллі. Має єдину донечку, якій 8 років. На пологах дружини присутнім не був, тому навіть уявлення не мав, що коїться за дверима «святая святих», де приходить у світ нове життя.

На моє запитання, чи страшно було, чоловік відповів, що якось про це і не думав: треба значить треба!

В коридорі йому просто на робочу форму, в якій патрулює місто, накинули стерильний халат, вдягли шапочку та рукавички. Правоохоронець, не вагаючись, увійшов до пологової зали, де на нього вже чекали змучені кількагодинними безуспішними родами медики та породілля.

Жінка поводилася дуже агресивно, - каже Дмитро. – Кричала, пручалася, наче в конвульсіях. Медичні працівники поскаржилися, що вона вдарила лікарку.

Зі слів героя публікації, до його приходу медики вже декілька годин намагалися прийняти пологи, але всі зусилля виявилися марними. Аби вгамувати породіллю, потрібна була фізична сила, яку поліцейський і застосував щодо неї.

Тепер бачив все!

Ми поцікавилися у Дмитра, наскільки близько він знаходився до породіллі, виконуючи свої функціональні обов’язки в пологовому залі, та і взагалі, якою була його роль як поліцейського в тій ситуації. Адже ні для кого не таємниця, що роди, хоч і природній фізіологічний процес, та все ж таки – пікантний і доволі інтимний. На фото, оприлюднених департаментом патрульної поліції, чітко видно, що правоохоронець стоїть в акурат між ніг жінки, разом з акушеркою.

Звісно ж, я бачив усе, бо допомагав лікарям, - відверто відповів співрозмовник. – Тримав їй руки та ноги, а в певні моменти – лише ноги, аби вона їх не зводила до купи і не задушила своє немовля. На моїх очах відбувався період переймів та потуг: голівка дитинки то з’являлася, то зникала. А потім нарешті вийшло все тільце! Коли дитя взяли і я почув її крик, одразу ж заспокоївся, бо якщо плаче – значить живе! А потім, коли новонароджену поклали на спеціальний столик і витерли, я побачив, що це дівчинка. Як назвали – не знаю!

Правоохоронець каже, що в пологах він був задіяний не більше півгодини. Попри те, що в Дмитра це перший досвід безпосередньої участі в пологах, він не відчуває від цього ніяких особливих емоцій. Мовляв, це просто робота: викликали – виконав! Щоправда, зізнається, що решта викликів тієї нічної зміни були менш «екзотичними». А коли після роботи повернувся додому, то розповів про незвичайний випадок дружині. Вона була шокованою.

Що кажуть медики?

Прокоментувати ситуацію ми попросили медичного директора Сумського обласного перинатального центру Ольгу Бутенко. З її слів, мешканку Сум доправили до медичної установи вже в супроводі правоохоронних органів, але коли вони поїхали і лікарі зайнялися породіллею, та не давала навіть до себе доторкнутися. Відштовхувала лікарів, нецензурно лаялася, поводилася агресивно. Оскільки була загроза медичному персоналу та ненародженій дитині, лікарі викликали поліцію.

Зі слів співрозмовниці, йдеться про породіллю з так званої категорії соціально неадаптованої верстви населення. І присутність поліцейського була суто для безпеки.

Дівчинка народилася напрочуд міцною та здоровою, але поки що знаходиться під цілодобовим наглядом лікарів. Питання сумісного перебування матері та дитини ще вирішується, оскільки є певні побоювання. Але це вже справа соціальних служб. Медики свою роботу вже виконали.

Не поодинокий випадок

У грудні 2023 року в прикордонному містечку Середина – Буда, по якому проходить ворожий кордон, породілля теж діставалася до пологового будинку з поліцейським. Жінка обдурила лікарів, що госпіталізувалася на збереження до Глухівської лікарні на збереження, і перебуватиме там до пологів, а додому повернеться вже з немовлям.

Яким же було здивування директорки Середина – Будського медичного закладу, коли вона прочитала в інтернеті новину про те, що їх породілля ледве не народила в поліцейській автівці, яка домчала жінку до Глухова за 70 км пізнього вечора та під гучні вибухи обстрілів!

Виявляється, мешканка прикордоння звернулася до правоохоронців, нафантазувавши, що тричі телефонувала на «швидку», але всі бригади зайняті, тому до неї ніхто так і не приїхав.

Ця історія завершилася благополучно: мама та синочок живі, здорові та щасливі.

Оксана КОВАЛЬОВА, журналістка, Сумщина.
Спеціально для БукІнфо (с)

Світлини Нацполіції у Сумській області


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації