Успіх на Марсі і нові обіцянки Ілона Маска

На цьому тижні ми дізналися про найменшу чорну діру, пораділи з першого польоту вертольота на Марсі і задумалися про потужність підводних вулканів.

Найменша чорна діра

Вчені з США відкрили крихітну чорну діру, маса якої поміщає її в украй рідкісну категорію надмалих чорних дір.

Цей найближчий до нашої планети кандидат у чорні діри розташований у сузір'ї Єдинорога (лат. Monoceros), приблизно за 1500 світлових років від нашої планети. Вчені назвали об'єкт Unicorn, тобто «єдиноріг» англійською, - пише НВ.

Життя на Марсі?

Нове дослідження вчених NASA передбачає, що надра Марсу можуть бути хорошим місцем для пошуку можливого життя на Червоній планеті.

Автори роботи вивчили хімічний склад марсіанських метеоритів — гірських порід, що відірвалися від поверхні Марсу, які в кінцевому підсумку приземлилися на Землю.

Аналіз показав, що ці породи, якщо вони постійно контактують з водою, вироблятимуть хімічну енергію, необхідну для підтримки мікробних спільнот, подібних до тих, які виживають в неосвітлених глибинах Землі.

Чарівне джерело енергії

Глибоководні вулкани і їхні виверження — досить вивчене явище. Згідно з новим дослідженням, вони можуть генерувати достатню кількість енергії, щоб живити цілі країни і навіть континенти.

Але що ще цікавіше — вони можуть стати ключем до відповіді на питання про освіту життя на Землі.

Вчені розробили математичну модель, згідно з розрахунками якої попіл від підводних вивержень поширюється на кілька кілометрів від вулкана. Для такого викиду потрібна надзвичайно велика кількість енергії, якої вистачило б, щоб живити всі США.

Порівняння образне — тобто насправді люди не зможуть зараз вирушити до морського дна, побудувати біля вулкана електростанцію і чекати виверження, щоб зібрати енергію. Ні, дослідження потенційного уловлювання геотермальної енергії дійсно існують, але виверження вулкана, а тим паче підводного, передбачити дуже складно.

Перший політ вертольота на Марсі

19 квітня апарат Ingenuity здійснив свій перший політ на Червону планету. Протримавшись на висоті трьох метрів 39 секунд, він спокійно опустився на поверхню. Звучить як щось буденне — але це взагалі не так.

Отже, політ Ingenuity відкрив епоху авіаційних польотів поза Землею, що знаменує собою нову віху в історії освоєння космосу людиною.

Перший в історії керований політ на іншій планеті відкриває дорогу для створення інших літальних апаратів, які NASA відправить на інші світи Сонячної системи.

На Марсі існує мережа печер, на які вчені покладають великі надії — за їхніми розрахунками, саме там у людства є шанс зафіксувати життя. Вертоліт міг би частково дослідити їх самостійно, зробивши фотографії, а також, можливо, зможе опустити туди якогось робота, який досліджуватиме печери самостійно.

Незабаром команда NASA планує ще три або чотири запуски Ingenuity, щоразу поступово збільшуючи відстань і висоту польоту. В майбутньому вертольоти зможуть максимально підвищити мобільність дослідників Марсу, пролітаючи відстані, про які зараз нам складно навіть мріяти — найуспішніший у цьому сенсі марсохід Opportunity подолав трохи більше ніж 40 кілометрів за весь час — приблизно 3 кілометри на рік.

5. Нова обіцянка Маска

Глава SpaceX Ілон Маск заявив, що раніше оголошені плани NASA з висадки на Місяці в 2024 році цілком реальні.

NASA вибрало саме Starship компанії SpaceX як транспорт для здійснення висадки на Місяць. Тож Маск є в цьому випадку не стороннім спостерігачем, а вельми зацікавленою особою.

За словами Маска, він упевнений в тому, що Starship буде здатний регулярно перевозити людей вже до 2023 року.

Для цього доведеться докласти чимало зусиль, однак це можливо, впевнений глава SpaceX.

«Треба багато ще зробити, але ми швидко прогресуємо», — наголосив Маск, додавши жартома, що варто подбати про те, щоб не наробити на Місяці зайвих кратерів.

У властивій собі манері Маск таким чином пожартував про цілу серію невдалих спроб посадити Starship, які SpaceX робила останнім часом.

Відео з Марсу: вертоліт Ingenuity вперше в історії злетів та примарсився, а відзняв це – марсохід


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації