У горах Шотландії знайшли і відреставрували двометровий кам’яний герб України

У Шотландії відновили знайдений у горах величезний тризуб. Двометрову стелу у високогір’ї встановили у 1949 році звільнені з німецьких таборів військовополонені дивізії “Галичина” та УПА.

Представники української діаспори Шотландії розчистили двометрову стелу із тризубом, що знайшли кілька років тому у високогір’ї, поблизу міста Дінгвол, пишуть Стожари.

Кам’яну плиту з зображенням герба у 2019 році знайшли нащадки емігрантів з України, подружжя Богдана і Наталії Настюків. На стелі частково зберігся напис “The Ukraine” та рік її створення – 1949-ий.

Місце, де у 1949 році у високогір’ї встановили стелу звільнені з німецьких таборів військовополонені дивізії “Галичина” та УПА
Місце, де у 1949 році у високогір’ї встановили стелу звільнені з німецьких таборів військовополонені дивізії “Галичина” та УПА

З’ясувалося, що двометровий тризуб, як пам’ять про рідну землю, встановили колишні українські військовополонені Німеччини, які служили в дивізії “Галичина” та УПА. У 1947-му, після закінчення Другої світової війни, звільнених із німецьких таборів воїнів прихистила Велика Британія. Частина із них опинилася у Шотландії на сільськогосподарських роботах.

“Вони побудували тут свою маленьку Україну”, – каже Богдан Настюк.

Стелу із тризубом очистили від моху, відмили, а біля найближчої дороги встановили покажчик.

Українці в Шотландії повідомляють, що #UKRTryzubScotland, як його вже назвали, можна знайти за такими координатами: “BRAHAN COTTAGES, пост код IV7 8EE.

*****

До речі! А ви знаєте, що у Ватикані заборонена символика інших держав (окрім Ватикану), але у соборі Святого Петра в Римі є так званий вівтар святого Еразма, з боків якого знаходяться мозаїчні зображення святих Володимира і Ольги?

Цікавинкою є те, що мозаїчне зображення св. Володимира містить золотий Тризуб на синьому фоні. Тож, Україна – єдина держава, чий герб є в соборі Святого Петра в Римі!

У соборі св.Петра є так званий вівтар святого Еразма, з боків якого знаходяться мозаїчні зображення святих Володимира і Ольги. Мозаїки святих хрестителів Русі-України були подаровані собору святого Петра на честь тисячоліття хрещення Руси-України, яке широко відзначалося українською діаспорою, українським греко-католицьким священиком Василем Лостеном з американського Стемфорда.

Коментарі:
Більше новин по темі: